Ačkoliv zkušený kanonýr není po zlomenině kotníku stále stoprocentně fit, aby mohl zasáhnout do utkání, může mít Csaplár alespoň poloviční důvod k radosti, protože v týdnu se k jeho mužstvu připojil právě Matoušek, který bude u Litavky působit na hostování do konce sezony. Příbramský Messi bude připraven vyběhnout už do sobotního utkání svého staronového týmu, ve kterém ho na Andrově Stadionu čeká domácí Olomouc.

„Jen nevím, jestli to bude v základní sestavě nebo na lavičce náhradníku,“ nastínil možnosti Matoušek, který je Csaplárovým esem v rukávu, ale určitě není jediným trumfem, který může příbramský stratég na Olomouc vytáhnout. Ve čtvrtek totiž Příbram dotáhla hostování stoperů Chaluše a Kingua, navíc by se na rozdíl od minulého vítězného utkání se Zlínem mohl na hřišti objevit i Egon Vůch, který se na prvoligovou scénu vrací po ukončení své kazachstánské mise.

„I když jsem nenastoupil, byl jsem rád, že jsem mohl být na zápase a užil jsem si ho. Snad jsem klukům přinesl i trochu štěstí. Zlín jsme od začátku přehrávali a nakonec zaslouženě zvítězili, takže super. Já doháním kondiční manko, ale s každým tréninkem se cítím lépe. Mám už za sebou i pondělní zápas za juniorku a dělám všechno proto, abych mohl v Olomouci nastoupit,“ potvrdil osmadvacetiletý fotbalista.

Na koho ale Josef Csaplár ukáže, není vůbec jasné. Tím spíše, že se v posledním střetnutí ukázala ve výborném světle většina příbramského mužstva, v čele s trojicí Rezek, Květ a Mingazov. „Nejsem netrpělivý, čeká nás ještě spousta zápasů. Ale může se stát cokoliv,“ zůstal tajemný v otázce nasazení nových posil hlavní trenér Příbrami.

V každém případě je jasné, že půjde o velice důležité utkání. Oba týmy, které se nachází na třinácté a dvanácté pozici, totiž v tabulce dělí pouhý bod a může se tak jednat o klíčový souboj v boji o záchranu.

Příbram bude chtít navázat na podzimní duel, který u Litavky rozhodl jedinou brankou výše zmíněný a momentálně zranění příbramský kanonýr Miroslav Slepička. I proto by se tentokrát mohly hodit nesporné kvality nových posil v čele s Matouškem a Vůchem, kteří by mohli zajistit Příbrami i druhý olomoucký skalp v letošní sezoně. Podaří se to? Výkop zápasu je na Hané naplánovaný v sobotu 23. února v 15 hodin.