Příbram před utkání hlásila, že se favorizovaného soupeře rozhodně nebojí. A svým výkonem to během utkání potvrdila. „Velké problémy nám dělal hlavně Jan Matoušek, který svými schopnostmi převyšuje celou Příbram,“ uznal plzeňský kouč Pavel Vrba.

„Snažili jsme se o vysoký presink a Plzeň s tím měla problémy. Moc jsme soupeře do hry nepouštěli, škoda, že jsme ho nedokázali více trestat,“ povzdechl si Roman Nádvorník.

A tak to byla Plzeň, která se krátce po půlhodině hry ujala vedení. Limberského střelu brankář Kočí pouze vyrazil a Pačinda pohodlně dorazil míč do sítě. Všemu předcházela sporná situace, kdy na polovině hřiště inkasoval úder do obličeje Chaluš, ačkoliv hlavní rozhodčí se k inkriminovanému momentu vrátil, po konzultaci s videorozhodčím gól uznal. „Podle mého názoru to byl faul,“ řekl po utkání příbramský Matěj Polidar. „Chyba byla na naší straně. Měli jsme to dohrát do konce. Takový gól nemůžeme dostat,“ nehledal výmluvy Roman Nádvorník

Středočechy ale inkasovaná branka nepoložila a už za čtyři minuty dokázali odpovědět. Mingazov vybojoval míč před vlastním pokutovým územím, prchl s ním téměř přes celé hřiště, předložil Matouškovi, jenž střelou na zadní tyč vyrovnal.„Pykali jsme dnes za hrubou chybu v rozehrávce. Kdybychom udrželi déle vedení, mohlo všechno vypadat jinak,“ litoval Vrba.

Po přestávce už na skóre nic nezměnily ani šance Soldáta s Kovaříkem a zápas tak stejně jako na podzim skončil remízou 1:1. „Příbram je pracovité a takticky dobře vyspělé mužstvo, což potvrdila. Nahrával jí i vývoj utkání. My jsme selhali především v ofenzivní fázi jsme nepodali optimální výkon. Chyběla nám větší kvalita v soubojích jeden na jednoho. Hráči se v tomto ohledu musí zlepšit. Není to o bojovnosti nebo věku. Bod musíme brát, ačkoliv jsme všichni zklamaní,“ potvrdil Pavel Vrba.

„Mužstvu musím poděkovat. Hráči to odpracovali a získali jsem důležitý bod, který je zasloužený a spravedlivý,“ dodal Roman Nádvorník

1. FK Příbram – Viktoria Plzeň 1:1 (1:1)

Branky: 37. Matoušek (Mingazov) – 31. Pačinda ŽK: 55. Kayamba (PLZ), 87. Řezník (PLZ). Rozhodčí: Pechanec - Kubr, Myška

1. FK Příbram: Kočí – Nový, Chaluš, Tregler, Antwi – Mingazov (85. Keita), Soldát, Květ, Jan Rezek (C) – Polidar (72. T. Jablonský), Matoušek (82. Voltr).

FC Viktoria Plzeň: A. Hruška – Řezník, Brabec, R. Hubník (C), Limberský – Hořava, Hrošovský – Kayamba (60. J. Kovařík), Pačinda (81. Ekpai), J. Kopic – Chorý (67. Bakoš).