Zejména akvizici z pražské Slavie Marca Alvira si domácí pochvalovali. Chorvat vletěl do zápasu jako utržený ze záhřebského řetězu, první šanci ještě nedal, ale po minutě se proběhl kolem nestíhajícího Nováka a propálil brankáře Staňka. Ve svém pátém zápase v české nejvyšší soutěži se tak dočkal prvního gólu.

Příbram poté na hřišti kralovala a druhý gól visel ve vzduchu. Blízko byl Škoda, pak znovu Alvir, nebezpečně pálil Polidar. Ve 35. minutě už udeřilo. Polidar znovu výborně vypálil, brankář Staněk míč neudržel a Michal Škoda jako správný kanonýr pohotově doklepl.

Výsledek už u Litavky vydržel do konce, přestože šancí bylo hodně a začali do nich dostávat také hostující borci. Vidět byl zejména Ivan Schranz, ale buď nemířil přesně, nebo ho vychytal skvělý Boháč v příbramské bráně. Neuspěl ani aktivní Mršič.

Na druhé straně však aktivita zelených také neuvadala. Dvojka Škoda – Alvir nebyla k udržení, ale Alvir v další tutovce zblízka trestuhodně selhal Škodu vyčapal úžasně Staněk. Po pauze už domácí kladli důraz na obranu a cenný výsledek udrželi.

„Budějovice velmi dobře odstartovaly ligu, takže jsme věděli, jak těžký zápas nás čeká. Ale připravení jsme byli výborně, kvalita naší hry byla podle našich představ,“ hodnotil na úvod zápas příbramský kouč Roman Nádvorník. Líbil se mu zejména první poločas, který právem označil za nejlepší, jaký jeho tým v úvodu ligy odehrál. „Jen jsme ho asi měli zvládnout výrazněji než 2:0, hlavně Alvir tam měl další dvě obrovské šance. Třetí gól jsme chtěli dát po přestávce, abychom rozhodli. To se sice nepovedlo, přesto hráčům musím na výkon poděkovat.“

Nádvorník přiznal, že hráčů o přestávce připomněl zápas s Bohemians, v němž dvougólové vedení ztratili a pak ho pracně získali zpět. „Mluvil jsem o tom, i proto, že byl těžký mokrý terén a nějaká náhodná střela nám tam mohla spadnout. Nějaké šance skutečně Budějovice nakonec měly, ale tam nás podržel brankář Boháč,“ poděkoval kouč strážci příbramské brány.

1.FK Příbram – Dynamo České Budějovice 2:0 (2:0)

Branky: 9. Alvir, 35. Michal Škoda. Rozhodčí: Berka - Flimmel, Vlček. ŽK: Polidar – Javorek, P. Novák, Mršić, Kladrubský, Mustedanagić. Diváků: 3186.

Příbram: Boháč – Tregler, Kodr, Šimek, Antwi – Alvir (90+2. T. Jablonský), Jan Rezek (C), Soldát, Ma. Zeman (87. Hájek) – Polidar – Michal Škoda (85. Dramé).

Č. Budějovice: Staněk – Čolić, L. Havel, P. Novák, Kladrubský (C) – Schranz, Havelka (46. Čavoš), Javorek, Kulhánek (46. Mustedanagić), Mršić (60. Táborský) – Ledecký.