„Slovácko zaslouženě vyhrálo. Musíme poděkovat, divákům (podle zápisu 1 268), kteří v takové zimě přišli na poslední kolo. Zároveň se jim musíme omluvit za první patnáctiminutovku, která byla z naší strany strašidelná,“ hodnotil nevydařenou rozlučku trenér Příbrami Roman Nádvorník.

Favorizované Slovácko vyzrálo i bez absentujících opor Daníčka, Petržely či Divíška na nejpropustnější defenzivu ligy už po dvou minutách. Domácí obrana nedokázala odvrátit centr zprava a Sadílek ukončil závar přesnou střelou z hranice malého čtverce. Neuplynulo ani pět minut a Kočí se znovu mohl jen smutně otáčet do sítě. Centrovaný míč tentokrát přilétl zleva a proskočil k osamocenému Juroškovi, ten z pozice na středu branky pohotově zavěsil.

„Nechali jsme dát Slovácku laciné góly, kdy jsme nedohráli situace. Hráči, kteří u gólů byli, nechali svého hráče odskočit a zakončit, což se nemůže stát,“ lamentoval Nádvorník nad špatným vstupem do utkání. To pak v jeho očích definitivně zlomila penalta. Havlík z puntíku po čtvrthodině hry bezpečně ztrestal Kodrův kontakt s Hofmannem, po kterém se hostující obránce ochotně poroučel k zemi. „Pokud byla fouknutá, měla být i pět minut před tím na Nového za daleko ostřejší zákrok,“ mrzelo trenéra Příbrami.

Opaření domácí se během úvodní části nedostali k jediné střele. S průběhem utkání nespokojený trenér Nádvorník se snažil o oživení a ve 32. minutě řízl do sestavy nasazením Škody a Voltra. Právě z ostrého úhlu zakončující Voltr na startu druhé půle donutil brankáře Trmala k do té doby nejvážnějšímu zákroku.

Zatímco ofenziva naznačovala zlepšení, vzadu to byla z příbramského pohledu stejná písnička jako při rozjezdu. Kalabiška dostal poblíž branky luxusně prostoru a křížnou přihrávkou z první vyzval ke skórování Zajíce.

Za stavu 0:4 se ke slovu dostali i domácí. Jejich příznivci si mohli zakřičet po více než čtyřech zápasech (a pěti domácích). Petrák si v šestnáctce našel odraženou standardní situaci Rezka a při třetím prvoligovém startu načnul i svůj střelecký účet. Do sítě pak dvakrát pálil i Škoda, nejlepší podzimní střelec týmu si ale nepohlídal ofsajdové postavení a příbramský návrat do zápasu se tak nekonal.

Naopak blízko k pátému gólu měl Zajíc, který svůj únik zakončil střelou do tyče. V závěrečné dvacetiminutovce hosté devátou vzájemnou výhru v řadě bez větších problémů udrželi. Napsali tak výbornou tečku za nadmíru povedeným podzimem. Celek z Uherského Hradiště ve dvaceti zápasech získal 32 bodů vánoční svátky stráví v elitní společnosti Slavie, Plzně, Jablonce, Sparty a Mladé Boleslavi na šesté pozici. Šestnáctá Příbram má třináct bodů stejně jako patnáctá Karviná a o jeden méně než čtrnáctá Opava.

1. FK Příbram - 1. FC Slovácko 1:4 (0:3)

Branky: 59. Petrák – 2. Sadílek, 7. Juroška, 16. Havlík z pen., 55. Zajíc. Rozhodčí: Lerch. ŽK: Kodr, Kočí, Rezek – Reinberk.

Příbram: Kočí – Tregler, Kodr, Nový, Cmiljanović – Polidar, Petrák, Květ (33. Škoda), Rezek, Zeman (33. Voltr) – Slepička (69. Stuparevič).

Slovácko: Trmal – Reinberk (74. Šimko), Hofmann, Kadlec, Juroška – Kalabiška, Havlík, Sadílek, Navrátil – Hellebrand (68. Krejčí) – Zajíc (78. Dvořák).