Měl to být přímý souboj o to, kdo bude si po Opavě a Brnu jako poslední vytáhne černého Petra a pro následující soutěžní ročník poputuje o soutěž níž – alespoň tedy v očích všech příbramských fotbalistů. „Takhle jsme to chtěli,“ přiznal po posledním domácím zápase s Pardubicemi záložník Karel Soldát. „Bohužel, teď je to pryč, nepovedlo se to,“ posteskl si.

Právě porážka v posledním duelu s Pardubicemi definitivně uhasila příbramský plamínek naděje na záchranu. Svěřencům trenéra Valachoviče nebyla nic platná ani pomoc Karviné, která porazila doma Teplice, ve svém utkání nedosáhli na potřebné vítězství a prohráli 0:1. „Přestože jsme chtěli dobře začít, začali jsme špatně. Dostali jsme hloupý gól z penalty, pak nám všem chyběla větší agresivita ve vápně, abychom s tím zápasem něco udělali. Bylo to prostě málo,“ řekl Soldát.

Na Stínadlech tak už půjde jen o to, aby se příbramští hráči důstojně rozloučili s českou fotbalovou elitou. Pokud možno, tak vítězně. Tím by zároveň oplatili soupeři porážku z úvodního kola celého ročníku, v němž prohráli doma u Litavky 1:3. Výkop zápasu je v 17 hodin.