Příbramští hráči – a nejen oni - mají za sebou zřejmě nejkratší zimní dovolenou ve své kariéře. V případě klubu od Litavky uplynulo od posledního odehraného zápasu doma s Karvinou (0:1) pouhých patnáct dní – hrálo se 19. prosince. A to ještě měli Středočeši volno oproti většině ostatních celků přeci jen o chloupek delší, poslední předvánoční duel v Českých Budějovicích se totiž musel odložit, protože mužstvo zamířilo kvůli rozšíření nákazy koronavirem do karantény.

Teď už ale čeká uzdravenou partu trenéra Pavla Horvátha další výzva. A sice nejkratší zimní příprava v historii, která bude trvat dva týdny. Započata byla v neděli a jejím cílem je samozřejmě co nejlépe se připravit na opětovné roztočení ligového kolotoče a pokračování boje o záchranu.

Navzdory velmi malému časovému horizontu, který v kalendáři probíhajícího ročníku vznikl mezi koncem podzimu a počátkem zimního drilu, došlo v kádru Příbrami k několika změnám. Tou největší je bezesporu konec Zdeňka Folprechta, který se vrací zpět na Kypr - odchází do Ermisu, kam ho uvolnilo vedení klubu po předchozí domluvě. S týmem se rozloučil také útočník Dušan Pinc, se kterým byla ukončena spolupráce. O své místo naopak dostali šanci zabojovat Jiří Januška, Martin Polák a Denis Laňka, kteří hostovali ve druholigovém Vyšehradu.

Příbramští se budou na další boje chystat v domácích podmínkách. A dost možná půjdou do prvního zápasu jarní části bez předchozího herního testu. „Aktuálně není domluvené žádné přátelské utkání. V současné chvíli nevíme, zda bude možné, vzhledem ke koronavirové situaci v České republice, odehrát nějaké přípravné utkání,“ uvedl marketingový manažer a tiskový mluvčí klubu v jedné osobě Tomáš Větrovský.

Na úvod čeká Příbram domácí zápase s Viktorií Plzeň (17. Ledna od 16 hodin). O čtyři dny později pak nastoupí k dohrávce 14. kola v Českých Budějovicích (výkop rovněž v 16 hodin).