Souhlasíte, že rozhodujícím faktorem byla vaše špatná efektivita v zakončení?
Určitě, protože naše hra špatná nebyla. I proti tak kvalitní obraně, kterou Baník má, jsme si vypracovali hodně šancí. Hlavně ve druhém poločase, kdy Honza Rezek to měl dát do prázdné branky, já jsem to měl na levačce, Ruslan Mingazov šel v závěru sám, ale místo zakončení ještě někoho hledal. Tohle musíme proměňovat.

Mohl být příčinou těžký terén? Případně hrála roli nervozita?
Terén nebyl jednoduchý, ale nechci se vymlouvat, protože byl pro oba týmy stejný. Nepřikládal bych to ani nervozitě. Myslím, že jde o dávku smůly a zároveň nešikovnosti, to je jasné. Nejsme schopni dotlačit míč do sítě, což nás stojí body, protože pak stačí i jeden hloupý gól ze standardky.

Nevyhráli jste už posedmé v řadě…
Je to nepříjemné. Oproti úvodu sezony se nám sice teď začalo dařit venku, kde jsme dvakrát uhráli bod, ale potřebujeme začít bodovat doma.

Jak to zlomit?
Nezbývá nám než tvrdě pracovat a věřit. Před Plzní nás všichni odepisovali a dokázali jsme se zvednout. Teď jedeme na Duklu, a pokud vyhrajeme, tak to bude zase jiné. Bez gólů to ale nejde.

Spodek tabulky se nepříjemně přibližuje. Vnímáte to?
Nemůžeme čekat, že soupeři pod námi budou do nekonečna prohrávat. Je to pro nás složitější, ale ještě máme před sebou dva zápasy, po kterých se třeba můžeme bavit úplně jinak.