Ve Slezsku se v sobotu očekává tuhá bitva. To nejen kvůli předpovídaným velkým mrazům, ale především proto, že pro oba celky půjde o jeden z klíčových soubojů v boji o záchranu – v tabulce se nachází na osmnácté a sedmnácté příčce, dělí je pouhé dva body a od záchranářského kruhu, který zpodobňuje patnáctá příčka, jsou vzdáleny čtyři, respektive dva body.

V lepším rozpoložení půjdou do utkání určitě Středočeši – nejen kvůli o chlup lepšímu postavení v tabulce. Při svém posledním vystoupení totiž doma senzačně obrali o body dosavadního ligového suveréna z Edenu, když konečnou remízu (3:3) v zápase plném zvratů zajistil doslova za vteřinu dvanáct Radek Voltr.

Příbram, jež v úvodu jara podobně zaskočila Plzeň (0:0), se tak připojila k Pardubicím a Brnu – týmům, které před ní jako jediné dokázaly během letošní sezony proti Slavii Praha bodovat (v obou případech remízy 1:1).

Jenže teď už je všechno zapomenuto! Před svěřenci trenéra Pavla Horvátha stojí nová výzva, v níž nemohou pouze získat, ale i hodně ztratit. „Doufám, že bod se Slavií v Opavě, kde nás čeká utkání v uvozovkách se slabším soupeřem, potvrdíme a odvezeme si tři body,“ přeje si brankář Martin Melichar.

To se příbramskému celku v probíhajícím ročníku zatím nepovedlo. Dosud venku pouze dvakrát remizoval – v Brně a Olomouci (vždy 1:1).

Zajímavost? Remíza se přímo nabízí i tentokrát. Stejným poměrem (1:1) totiž skončilo i podzimní vzájemné střetnutí u Litavky. Další dvě předchozí pak bez branek. Na druhou stranu ovšem přichází ta pravá chvíle všechno zlomit…