Čtyřikrát za sebou jste nevyhráli. Měli jste to před začátkem utkání v hlavě?
Asi na nás nějaká deka byla, ale tímhle zápasem jsme ji ze sebe chtěli shodit. A myslím si, že jsme to odehráli s hlavou nahoře.

S čím jste do zápasu šli?
Věděli jsme, že nás čeká soupeř, který sedm zápasů neprohrál, což jistě o něčem svědčí, ale přesto jsme chtěli zápas zvládnout. A musím říct, že už to vypadalo jinak než v předešlých třech duelech.

V čem konkrétně?
Neříkám, že jsme v předchozích zápasech nechtěli vyhrát, ale proti Olomouci z nás byla cítit mnohem větší zarputilost.

Berete vzhledem k průběhu remízu 0:0? Nebo je pro vás bod málo?
Doufám, že se nepletu, ale měli jsme více brankových příležitostí, takže možná můžeme být trochu zklamaní, protože jsme měli jasný cíl zvítězit. Na druhou stranu musíme respektovat i sílu soupeře, proto i bod s Olomoucí bereme, každý se bude na konci počítat.

Co chybělo, aby se vám podařilo prolomit střeleckou smůlu?
Řekl bych, že nám v zakončení chybí větší klid a někdy i trochu štěstí. Třeba já jsem to měl v prvním poločase nádherně připravené na levačku, ale v době kopu se mi míč malinko svezl a místo nártu jsem ho trefil špičkou.

Nejedná se už i o záležitost psychiky? Přeci jen jste nedali branku už 416 minut…
Osobně to příliš nevnímám. Pokaždé jdu na hřiště s tím, že devadesát minut odjezdíme a nějaký gól dáme. Ode mne se ale branky zase tolik nečekají. Jde spíše o otázku na jiné kluky.

Byl jste to ale vy, kdo nejčastěji ohrožoval branku Olomouce. Kromě jedné vámi zmíněné šance jste sváděl velký souboj v zahrávání přímých kopů se Šimonem Faltou. Hecovali jste se?
Jak trefil tyč, řval jsem na něj, že šlo o krásnou střelu. Věřil jsem, že ho napodobím, akorát že dám gól, což se bohužel nepodařilo.

Můžete se směrem do dalších zápasů odrazit alespoň od převedeného výkonu?
Když zvládnete těžký zápas s podobným soupeřem, tak se vaše sebevědomí může zvednout. Všechno je ale o našem přístupu. Pokud budeme přistupovat k jednotlivým utkáním tak, jako k těm se silnými soupeři typu Jablonce nebo Plzně, tak si myslím, že můžeme hrát s každým. Jestli ne, tak zase dostaneme facku.