Naposledy vytáhlý útočník pomohl dvěma góly deklasovat Jablonec 4:0, Na svém kontě má po sobotním střetnutí už pět branek a společně s Nikolajem Komličenkem se dokonce dělí o vedení v tabulce střelců celé soutěže.

Průběh zápasu byl jednoznačný, překvapil vás matný výkon Jablonce?
Abych řekl pravdu, tak jsme to vůbec nečekali. Doma se nám ale daří a i na Jablonec jsme chtěli vlétnout stejně jako na Bohemians nebo České Budějovice. To se nám povedlo, v prvním poločase jsme se dostali do dvougólového vedení, navíc jsme konečně přidali góly i ve druhé půli, takže jsme maximálně spokojeni.

Souhlasíte, že se jednalo o váš nejlepší výkon v probíhajícím ročníku?
Asi ano, hráli jsme perfektně, čemuž odpovídá i skvělý výsledek.

Udrželi jste tak domácí neporazitelnost. Čím si vysvětlujete rozdílné výkony doma a venku?
Nevím, asi doma si více věříme. Pokud se ale chceme posouvat tabulkou, musíme vozit body a vyhrávat i venku.

Proti Jablonci jste týmu k vítězství pomohl dvěma góly. Jak byste je popsal?
Prvnímu gólu předcházel Zemiho (Martin Zeman pozn. red.) trestňák, já jsem dobíhal pro případ, že by brankář míč třeba vyrazil a stalo se… Pohlídal jsem si ofsajdové postavení a pak už jsem jen doklepával do sítě. Ve druhém případě jsem šel jeden na jednoho, navedl si míč na levou nohu a chtěl jsem zamířit na zadní tyč, což se povedlo. Konečně jsem dal i nějaký krásný gól (smích).

A hned vás dostal i do čela tabulky střelců…
Je teprve sedmé kolo, takže jsme stále na začátku soutěže. V každém případě jsem rád, že to tam padá a doufám, že bude padat i dál. Musím ale poděkovat i klukům, je to rovněž jejich zásluha.

Co na to říká váš bratr Milan?
Mluvili jsme o tom a říkal, že mu utíkám mílovými kroky. Odpověděl jsem, že já to sbírám po jednom, zatímco jemu stačí jeden zápas. Pak přišel na patnáct minut do zápasu v Českých Budějovicích a dal dva góly, i když nakonec mu jeden rozhodčí neuznali.

Není teď mezi vámi nějaká větší rivalita?
To určitě ne, naopak si navzájem přejeme. Oba jsme rádi, že se nám teď daří.

Příbram čeká v následujícím kole další těžký domácí zápas, tentokrát proti Viktorii Plzeň. Půjdete do něj po výhře nad Jabloncem s vyšším sebevědomím?
Bude o úplně rozdílný zápas. Víme, jakou má Plzeň kvalitu, musíme se na to maximálně připravit, protože jestli chceme uhrát body, je zapotřebí, aby náš výkon byl ještě lepší.