Dokáže Slavia přeladit z evropské scény zpět na domácí soutěž a využít čtvrteční postupové euforie? To byla hlavní otázka nedělního střetnutí. Trenér Jindřich Trpišovský sice udělal v sestavě oproti zápasu se Sevillou šest změn, ale přesto se odpověď dostavila velmi rychle. „Zvýšit náskok na Plzeň na devět bodů pro nás byla velká motivace,“ potvrdil Josef Hušbauer.

Už po třech minutách uklidil nabídku Baluty do příbramské sítě Olayinka a rozparádil početnou enklávu slavistických fanoušků, která k Litavce dorazila. „Začátek byl velmi dobrý, ale postupně šla naše hra dolů. Čtvrteční zápas se na nás podepsal. Chyběla nám hlavně dynamika,“ uznal Jindřich Trpišovský.

Další šance, pramenící z úvodního tlaku červenobílých, dokázala srdnatě bojující Příbram přežít. I proto, že mezi tyče nemířila Škodova hlavička, ani střela Baluty. A co víc, přestože v její sestavě chybělo oproti poslednímu utkání hned pět fotbalistů, v čele s ofenzivními esy Matouškem a Mingazovem (dohoda klubů, jelikož v Příbrami hostují právě ze Slavie), dokázala být postupem času překvapivě nebezpečnější. „Patnáct minut bylo špatných, pak z nás spadla nervozita a náš výkon byl zajímavý,“ chválil své svěřence trenér Josef Csaplár.

Ti si vytvořili v prvním poločase tři dobré možnosti na srovnání, ale Keitu s Novým skvěle vychytal Kolář a Voltr mířil jen těsně vedle. Gólu se příbramští hráči nedočkali ani šest minut po přestávce, kdy tečovaný centr Květa skončil pouze na tyči. „Říkám to pořád, naším největším problémem je kvalita v zakončení, která rozhoduje o výsledcích. Vytvořili jsme si podobné příležitosti jako Slavia, ale neproměnili jsme je. Nejen Matouškova kvalita nám chyběla,“ povzdychl si Csaplár.

Vzápětí mohl na druhé straně udeřit Baluta, ale na Kočího si nepřišel. Slávisté se však přeci jen druhého gólu dočkali. V 65. minutě našel Zmrhal Hušbauera, který netypicky hlavou zvýšil, čímž dodal Pražanům potřebný klid. Z toho mohl favorita vyvést dvacet minut před koncem Roman Květ, ale penaltu, nařízenou sudím Zelinkou za ruku Krále, kterou musel posvětit videorozhodčí, poslal vysoko nad branku. „Stalo se. Nikdy tohle hráčům nevyčítám,“ prozradil Csaplár

Tento moment sympaticky bojující Příbram zlomil a Slavia už dovedla zápas v poklidu do vítězného konce. Naplnila tak před papírové předpoklady a zvýšila náskok na druhou Viktorii Plzeň na devět bodů. Příbram po porážce spadla na čtrnáctou pozici. „Příbram hrála sympaticky. Měl jsem ze zápasu obavy, ale zvládli jsme to. Tři body jsou pozitivem, ale na druhou stranu tam bylo spousta negativ,“ uvědomuje si Jindřich Trpišovský.

„Jsem smutný, zklamaný. I přesto, co nás potkalo, jsem věřil v lepší výsledek,“ řekl příbramský trenér Josef Csaplár.

Příbram - Slavia Praha 0:2 (0:1)

Branky: 3. Olayinka, 65. Hušbauer.

Rozhodčí: Zelinka - Mokrusch, Antoníček - Marek (video). ŽK: Hlúpik - Kúdela. Diváci: 7132.

Příbram: Kočí - Nový, Kodr, Tregler, Jablonský - Fantiš, Soldát, Květ, Průcha (79. Kilián), Voltr (81. Polidar) - Keita (56. Hlúpik). Trenér: Csaplár.

Slavia: Kolář - Coufal, Kúdela, Ngadeu, Zelený (84. Frydrych) - Král - Olayinka, Baluta (64. Traoré), Hušbauer, Zmrhal - Škoda (60. Van Buren). Trenér: Trpišovský.