Temné časy, kdy tým od Litavky schytával - až na ojedinělé výjimky - jeden výprask za druhým a body sbírala jen sporadicky jsou, zdá se, (podle posledních dvou týdnů) pryč. Středočeši jsou sice stále poslední, ale zásluhou čtyř bodů z posledních dvou zápasů se dotáhli na své největší konkurenty.

„Na mužstvu je vidět, že je momentálně konsolidované. Máme ustálenou sestavu, kluci už jsou delší dobu spolu, navíc se někteří hráči vrátili po zranění, což nám takéhodně pomohlo,“ poukazuje na faktory herního i výsledkového progresu Pavel Horváth.

Razítko přišlo před týdnem, kdy příbramští fotbalisté doma otočili nepříznivě se vyvíjející středočeské derby s Mladou Boleslaví a dočkali se premiérového vítězství v sezoně. „Na úplné dno jsme padli na Slovácku. Hráli jsme tam strašně, ještě k tomu jsme neměli štěstí, když jsme dostali dva góly z penalt. Remízou v Brně jsme se ale dokázali pomyslně odrazit. Teď budeme samozřejmě dělat všechno pro to, abychom si to udrželi,“ hlásí jasně kouč.

Tentokrát ale stojí v cestě silná družina trenéra Radoslava Látala, jejíž výkony a prozatímní vynikající třetí místo – hned za oběma pražskými „S“ - lze brát jako nejpříjemnější překvapení dosavadního průběhu soutěže. „Neříkám, že budeme všechny zápasy vyhrávat, ale určitě můžeme hrát s každým. Uděláme maximum, abychom se vraceli s bodovým ziskem,“ neztrácí bojovnou náladu Horváth.

Rozhodně nemá proč. Tím spíše, že Příbram na Sigmu v poslední době umí. V minulé sezoně s ní neprohrála ani jeden ze tří vzájemných zápasů, když jednou remizovala (doma 0:0) a dokonce dvakrát vyhrála (venku 2:1 a doma v nadstavbě 2:0). Vítězství na Hané z loňského 26. kola, které svými brankami zařídili Emanuel Antwi a Matěj Polidar, je navíc tím posledním, které získala na hřišti soupeře.

Prožijí dnes svěřenci Pavla Horvátha déjà vu? Výkop zápasu je v 16 hodin.