Měl to být souboj dvou navrátilců k Litavce. Jan Matoušek versus Tomáš Wágner. Lépe začal příbramský mladík, který už po několika vteřinách utekl po pravé straně a střelou na zadní tyč otevřel skóre utkání. Podobná situace se opakovala o chvíli později. Tentokrát ale příbramská sedmnáctka ještě vybídla ke skórování Fantiše, který ve stoprocentní šanci minul branku, stejně jako vzápětí Antwi.

Až pak dal o sobě vědět i Wágner, který, jako jediný jarní karvinský střelec, měl být pro Příbram největším nebezpečím, ale proti dobře organizované Příbrami se jen těžko prosazoval. A když už se dostal před Kočího, tak netrefil prostor mezi třemi tyčemi.

Mnohem blíže vyrovnání byl v posledních vteřinách první půle Galuška, který ale orazítkoval pouze břevno.

Po přestávce byli hosté aktivnější. Srovnání měl na kopačce Wágner, ale sám před prázdnou brankou přestřelil. Karvinské střelecké trápení protrhl až dvanáct minut před koncem Guba, jenž střelou zpoza vápna srovnal a zdálo se, že duel skončí smírem. Ovšem Příbram se dokázala oklepat a zasadit svému soupeři ještě jeden rozhodující úder. Trenér Csaplár ukázal šťastnou ruku, když v závěru poslal na hřiště Radka Voltra, který si čtyři minuty před koncem naběhl našel centr Antwiho a hlavou rozhodl o důležité příbramské výhře.

„V prvním poločase jsme mohli dát hodně gólů. Nakonec jsme měli v závěru i štěstí. Ale vyhráli jsme zaslouženě,“ konstatoval Josef Csaplár.

„Měli jsme velmi zlý vstup do zápasu a následně jsme se těžko dostávali do hry. Ve druhém poločase šel náš výkon nahoru, vyrovnali jsme, ale v závěru jsme inkasovali druhý gól, který rozhodl,“ litoval karvinský Norbert Hrnčár.

FK Příbram - MFK Karviná 2:1 (1:0)

Branky: 1. Matoušek, 86. Voltr (Antwi) – 78. Guba. Rozhodčí: Nenadál – Paták, Horák. ŽK: 89. Chaluš (PRI).


1.FK Příbram: Kočí – Nový, Chaluš, Kingue (84. Voltr), Antwi – Mingazov, Květ, Tregler (C), T. Jablonský (79. Keita) – Matoušek – Fantiš (65. Vůch).

MFK Karviná: Berkovec – Čolić, Krivák, Rundić, Djordjević – Budínský (46. Ba Loua), Bukata, Faško – Jan Moravec (86. Dramé), Wágner (C), Galuška (59. Guba).