U Litavky se hlásil téměř kompletní kádr (chyběla pouze dvojice Antwi a Keita, která se k týmu připojí během následujících víkendů, a také Ruslan Mingazov, který je s reprezentací Turkmenistánu na Asian Cupu) i se dvěma dlouhodobými rekonvalescenty brankářem Markem Boháčem a kanonýrem Miroslavem Slepičkou. „V kabině došlo k minimálním změnám. Z hostování se vrátili Januška, Vávra a Jandera, na zkoušku přišel Tomáš Jablonský, který se vrací po zranění a dostane šanci zabojovat o angažmá,“ prozradil ředitel klubu Jan Starka.

K prvnímu tréninku na umělém trávníku v areálu u Litavky dokonce vyběhla i jedna stará známá tvář – záložník Tomáš Pilík, který na podzim působil v Honvédu Budapešť. „Platí to samé jako u Tomáše Jablonského. Tomášovi skončila v Maďarsku smlouva a sám projevil zájem vrátit se do české ligy. Proto jsme se domluvili, že s námi nastoupí do přípravy a uvidíme. Řešíme i setrvání hráčů, kterým u nás končí hostování, jako jsou Mingazov či Voltr a i případně další posily,“ nevyloučil pozdější pohyby v kádru Starka.

Hodně se hovoří také o Janu Matouškovi, jehož návrat není nereálný. „Určitě by to pro nás byla velká posila. Momentální situace je ale taková, že začne na Slavii, kde se pokusí zabojovat o místo v kádru. Kdyby si nevybojoval stále místo, je zde možnost, že bychom řešili jeho následné působení u nás,“ ozřejmil situaci okolo největšího současného ligového talentu ředitel středočeského klubu.

Zatímco drtivá většina ligových celků zamíří na zahraniční soustředění, příbramští fotbalisté mají v plánu absolvovat celou přípravu v domácích podmínkách. Kromě tréninkových dávek čeká na hráče minimálně sedm přípravných utkání proti Hradci Králové, Vlašimi, Ústí nad Labem, Sokolovu, pražské Dukle, Českým Budějovicím a Táborsku. „Zvolili jsme model, který se nám osvědčil už v loňské sezoně. Čekají nás zápasy převážně proti soupeřům z druhé nejvyšší soutěže, kteří ovšem prověří naše kvality a navíc proti nám budou mít velkou motivaci, protože se budou chtít nejen vytáhnout, ale mají nám co vracet i za loňskou sezonu,“ myslí si Starka.

Vše se ale může změnit, pokud Středočeši postoupí na závěrečný turnaj Tipsport ligy, který se uskuteční na Maltě. „Samozřejmě bychom se na vyvrcholení zimní soutěže rádi podívali, takže proto uděláme maximum. Důležité bude, abychom se ale dobře připravili pokračovaní nejvyšší soutěže,“ připomíná Jan Starka.

Do druhé části FORTUNA:LIGY vstoupí Příbram 9. února duelem v Liberci.

Přípravné zápasy 1. FK Příbram
Středa 9. ledna 10:30: Hradec Králové (v Xaverově), sobota 12. ledna 13:00: Vlašim (v Xaverově), úterý 15. ledna 10:30: Ústí nad Labem (v Xaverově), sobota 19. ledna 13:00: Sokolov (ve Vejprnicích), úterý 22. ledna 14:00: Dukla Praha (v Berouně), sobota 26. ledna 11:00: Č. Budějovice (v Č. Budějovicích), sobota 2. února 11:00: Táborsko (ve Voticích).