Trenérská rošáda v Příbrami se zatím vyplácí. Středočeši pod vedením slovenského kouče zatím uhráli dvě remízy. „Nestavíme žádné vzdušné zámky,“ zůstává Valachovič nohama na zemi vědom si faktu, že celek u Litavky se stále nachází na úplném dně ligové tabulky.

Nerozhodně hrála Příbram nejprve doma s Brnem (1:1) a pak i po reprezentační přestávce v Mladé Boleslavi (0:0). „Hráli jsme venku, na hřišti Mladé Boleslavi, která má soustu kvalitních hráčů. Sáhli jsme si v tom zápase na dno, měli jsme i štěstí, protože ve druhém poločase jsme se dostali pod velký tlak. Musím ale hráče pochválit, jak to odmakali. Nakonec byli i odměněni tím, že domácí své gólové šance nevyužili a odvezli jsme si bod,“ bere s odstupem času výsledek kouč, přestože v koutku duše před zápasem doufal ve vítězství.

„Všichni umíme počítat a víme, že remíza je za jeden bod, zatímco vítězství za tři. Jsem ale rád, že body teď pravidelně sbíráme, protože to je dobré pro sebevědomí hráčů. Jde to sice pomalu, ale věřím, že brzy začneme vyhrávat,“ přeje si.

Tím spíš, že na tři body čeká Příbram už čtrnáct zápasů (naposledy uspěla 12. prosince doma proti Zlínu). Proti Olomouci se jí však v poslední době daří, když s ní neprohrála čtyřikrát v řadě.

Navíc sebevědomí dodává domácím i to, že minulá konfrontace u Litavky, která se odehrála v rámci loňské nadstavbové skupiny o záchranu, skončila jejich vítězstvím 2:0. Na podzim pak skončilo utkání na Hané remízou 1:1, kterou zařídil dvě minuty před koncem Emanuel Antwi.

Fotogalerie: Příbram - Olomouc

Fotogalerie: Příbram - Olomouc nadstavba 2