Trenér Roman Nádvorník zná dobře oba kluby, ve Vlašimi dříve s úspěchem působil a nyní vede Příbram. Ta po odchodech Matouška a dalších kvalitních hráčů hodně mění sestavu a jedna z nových tváří Michal Škoda skóroval jako první. To potěšilo, góly se od něho čekají.

Před půlí zvýšil po standardce Kodr, ale po přestávce se obraz hry změnil a nebezpečnější byli hoši zpod Blaníka. Lucas je vrátil do hry snížením na 1:2 a pak se trenérovi Maškovi vyplatilo střídání, když Plachý chvíli po nástupu na hřiště vyrovnal. Hosté dokonce mohli vyhrát, ale šance už nedali.

Milan Škoda a Simon Deli
Trpišovský o možném odchodu Deliho: Je to na jeho rozhodnutíTrenér Vlašimi Michal Mašek byl i tak spokojen. „Sehráli jsme velmi dobré utkání! Pro Příbram se jednalo o poslední zápas před startem ligy a nasadila silnou sestavu. Nám naopak scházeli tři zranění hráči, ale i přes to jsme zápas odehráli dobře,“ chválil Mašek.

Litoval hlavně druhé inkasované branky, Příbram podle něj byla do půle efektivnější. „Ve druhém poločase jsme dokázali soupeře jasně přehrát a byli jsme lepším týmem. Zaslouženě jsme tedy vyrovnali a měli ještě šance na obrat, ale špatným řešením situací jsme se o to připravili. Co musím ocenit je to, že jsme na konci zápasu měli více fyzických sil a kluci ukázali charakter a zápas odehráli do konce,“ dodal spokojený Mašek.

PŘÍBRAM – VLAŠIM 2:2 (2:0).

Branky: 20. Škoda, 43. Kodr – 62. Lucas, 75. Plachý.

Příbram: Kočí – Tregler, Kodr, Kingue, Polidar – Alvir, Soldát, Rezek, Voltr (46. Cmiljanovič), Zeman (61. Květ) – Škoda (61. Diviš)

Vlašim: Řehák – Breda (46. Pilík), Štochl, Broukal, Kadlec – Janda (75. Badocha), Skopec (60. Blecha), Svoboda, Jelínek (75. Plachý) – Lucas (75. Diamé), Fotr.

Josef Gabčo, FK Vysoká
Kraj bude korunovat nejlepší jednotlivce ročníku