Fotbalisté Mladé Boleslavi prožili v Liberci smolný zápas. Dvakrát v něm vedli, přes hodinu hráli v deseti a o tři body přišli v páté minutě nastaveného času a to ještě vlastním gólem.

Připsali si tak druhou remízu v řadě, ve druhém zápase se trefil smolně do vlastní sítě ruský stoper Alexej Tatajev. „Nic mu nevyčítám. Tatajev byl v obou zápasech náš nejlepší defenzivní hráč,“ hlásí mladoboleslavský kouč Jozef Weber.

Ten nakonec bod z Liberce bral přeci jenom pozitivně: „Pomalu se po debaklu v Plzni zvedáme. Těší mě, že jsme i o deseti dokázali hrát aktivně. Šli jsme do vedení, měli jsme i další šance. Kdybychom se zatáhli, tak by vyrovnávací gól dříve nebo později stejně přišel.“

A pokračoval: „K vítězství nám prostě chyběl kompaktní výkon. Prvních třicet minut bylo dobrých, Mohli jsme vést i 3:0, ale místo jsme dostali červenou kartu.“ Pak přidal i trochu kritiky: „Dneska se mi nelíbil výkon stranových hráčů.“

Boleslav navíc inkasovala obě branky zbytečně. U první zaváhal při rozehrávce brankář Šeda, druhou si dal pod tlakem při posledním centru do vápna v zápase atakovaný stoper Tatajev hlavou sám. „Asi jsme tam měli špatný pohyb a Jarda Zelený hodil míč brankáři, který si tam dal druhý dotek a pak prostě trefil jejich útočníka. Ten druhý už jsem ze střídačky moc neviděl, ale Taty tam byl v souboji a nešťastně to trefil padáčkem za Šedise,“ popisoval ze svého pohledu oba inkasované góly autor toho prvního mladoboleslavského Jiří Klíma.

„Po Plzni jsme si řekli, že se v tom nesmíme babrat a že každý zápas je teď pro nás důležitý. Bohužel z nich ale máme jenom dva body místo šesti. Doma si dáme vlastní gól a teď taky, ještě k tomu v nastavení,“ litoval závěrem Klíma.