Co ve vaší kariéře Baník vůbec znamená?
V Ostravě jsem prožil lepší část kariéry. I když to tam tehdy bylo složitější, protože v době, kdy jsem v Ostravě působil, nebyla ekonomická stránka úplně dobrá. Na druhé straně jsem tam odehrál jednaosmdesát ligových zápasů a vstřelil i nějaké branky. Sice jsme pouze bojovali o záchranu, ale alespoň jsme o něco hráli. Zažil jsem tam krásné zápasy, které jsme pod velkým tlakem zvládli. Na Baník vzpomínám hrozně moc rád. Líbilo se mi, že i když se nám nedařilo a hráli jsme pouze o záchranu, lidé nám pořád fandili, fotbalem žili. Proto mám ten kraj moc rád.

Takže jste se na návrat do Ostravy těšil?
Já se tam vždycky těším, i když jsem tam přijel jako soupeř, tak jsem proti Baníku snad nikdy nevyhrál. A možná ani nebodoval. Doufal jsem, že se to konečně změní.

Ale Baník vás srazil do kolen čtyřmi góly během prvního poločasu, téměř podobně jako vaše bývalé kolegy z Příbrami…
Za takového stavu už je pak těžké zápas otočit. V Ostravě se každému hraje špatně. Baník má hodně kvalitní mančaft, v němž jsou zkušení borci, kteří mají navíc za zády skvělé fanoušky.

V zápase jste opět nastoupil na postu obránce, kam vás trenér Csaplár posunul z původní pozice útočníka. Jak vám tento netypický post vyhovuje?
Já už jsem na beku odehrál pár zápasů v Jablonci, co si pamatuji. Ale pro mě se toho až tolik nezměnilo. Předtím jsme hráli 3-5-2 a mně to přijde stále stejné. Teď mám alespoň před sebou jednoho hráče navíc, kterému můžu dát míč. Je to pro mě jednodušší. Samozřejmě bych radši hrál někde vpředu, kde se cítím lépe. Ale situace je taková. Kluci jsou zranění, vykartovaní. Trenér mě tam dal, tak tam hraji. Asi bych to zvládl i v brance (usmívá se). Snažím se vždy odvést co nejlepší výkon.

Jako mužstvu se vám ale výsledkově nedaří, což odnesl kouč Csaplár. Kromě něj si fanoušci delší dobu ukazovali třeba i na vás, co na to říkáte?
Rozumím tomu, že kritika jde hlavně na mě nebo na kluky, které si trenér přivedl. Ale fotbal hraji celkem dlouho, takže tomu nepodléhám. V každém zápase se nechám na trávníku nechat maximum, duši. Když mi to nejde, nemohu se střelecky prosadit nebo nemám asistenci, přesto si mohu po zápase říct, že jsem tam nechal všechno.

Trenér Csaplár o vás dlouhodobě velice hezky mluví. Jak se poslouchá to, že by si vás vzal i do Realu Madrid?
Momentálně asi ale máme blíž do Dolní Lhoty… Náš vztah se odvíjí úspěchem v Příbrami, kde si to celkově sedlo. Já jsem chytil druhý dech, fotbal mě strašně začal bavit. Neskutečně jsem si to užíval, čehož si asi všiml. Takže jsme si spolu sedli.

Spoluhráči si vás na toto téma asi hodně dobírali, že?
To je normální. Když jsme byli v Příbrami, tak jsme zase říkali, že druhý trenérův syn je Zápotočný a třetí Slepička. Teď jsem to převzal já. Beru to ale trošku s nadsázkou.

Je na náladě v kabině Fastavu znát série bez výhry?
Je to znát. Sezonu jsme se měli krásně rozehranou, o to víc to bolí. Stačilo nám porazit Karvinou nebo České Budějovice a bylo by to zase úplně jiné. Bohužel je fotbal někdy takový a za něco nás trestá. Já věřím, že se to teď začne zase otáčet. Protože na Bohemce byla hra hlavně v první půli velmi slušná, se Spartou jsme taky nehráli úplně špatně. A třeba doma s Jabloncem tomu chyběly jenom góly. Opravdu vidím, že se hra lepší. Proto se zákonitě musí dostavit i výsledky.

Souhlasíte s názorem trenéra Csaplára, že vám schází kvalita v pokutovém území?
Určitě. To nás provází celým podzimem. Samozřejmě některé zápasy se nám nepovedly, ale v hodně utkáních rozhodovala právě kvalita v pokutovém území. Od toho se všechno odvíjí. Zářný příklad byl minulý týden zápas Slavie s Dortmundem. Slavia sice podala fantastický výkon, ale pak přišel frajer, který to tam povodil a dal dva góly.

Jak moc velkým problémem jsou neustálé absence?
Vždycky je o problém, když ze sestavy někdo vypadne. Myslím, že ve Zlíně je ale dost dobrých a hlavně zkušených hráčů, kteří by to měli zvládnout.

Co je potřeba udělat, abyste nepříznivou bilanci zlomili?
Pevně věřím tomu, že když budeme dál předvádět to, co jsme předvedli s Jabloncem, tak se to všechno zlomí. I kluci z Jablonce, které znám, mi říkali, že těžšího soupeře zatím neměli. Že jsme si to krásně strkali, kdežto oni byli úplně vyřízení. Chybělo nám jenom dát gól a tím pádem vyhrát.