Trenér Příbrami Roman Nádvorník nehledal žádné výmluvy. Potvrdil, že jeho tým neměl v Uherském Hradišti svůj den.

„Byl to náš nejhorší výkon v dosavadním průběhu ligy. V prvních pěti kolech jsme hráli dobře kombinačně, po zemi, dnes jsme se nedostali vůbec do hry. Na Slovácko se nám dlouhodobě nedaří, domácí vyhráli naprosto zaslouženě, rozhodl dvěma individuálními akcemi Milan Petržela,“ pochválil Nádvorník domácího střelce.

Po šokující výhře v Plzni čekala na svěřence trenéra Martina Svědíka Příbram. Sedm výher v řadě s tímto soupeřem potvrdilo, že borci od řeky Litavky jsou pro Slovácko jeden z nejpříjemnějším ligových soupeřů.

Žádná velká podívaná se v úvodu nekonala. Slovácko se nechtělo hnát do žádného zbrklého útočení. Většina jejich opatrných akcí končila na pozorné obraně Příbrami.

Do první velké šance se dostalo Slovácko až ve 26. minutě. Daníček skvěle přihrával Šašinkovi, ten šel sám na hostujícího gólmana, kterého ale neprostřelil.

Téměř celý první poločas se odehrál mezi šestnáctkami, hosté zahrozili až v samém závěru. Nadějná Střela Polidara, ale skončila vedle brány.

Prvnímu dějství scházel z obou stran nápad, nebo překvapivá myšlenka. Na hřišti scházel někdo, kdo by vzal zodpovědnost na sebe. Ve hře bylo příliš mnoho nepřesností.

Poločasová domluva v kabině domácích zřejmě pomohla. Druhý poločas začali domácí zostra. Petržela dostal parádní přihrávku od Daníčka, prošel přes dva obránce hostů a prostřelil vybíhajícího gólmana – 1:0. Pro šikovného záložníka to byla první branka v dresu Slovácka.

Patrik Hrošovský.
Hrošovský po derniéře: Ve Viktorce jsem zažil spoustu krásných chvil

Další Petrželova chvíle přišla o čtrnáct minut později. Akce začala znovu u domácího kapitána. Daníčka. Přes Reinberka a Zajíce se k balonu dostal znovu Petržela a zblízka podruhé prostřelil gólmana Příbrami – 2:0.

Zároveň se vstřelenou brankou musel domácí lékař ošetřovat trenéra Slovácka, ale přes menší indispozici způsobenou srážkou s příliš horlivě se radujícím manažerem Veliče Šumulikoskim Martin Svědík zápas dokoučoval.

„Zákrok jasně na červenou, byl tam loket,“ usmál se Svědík, ale přiznal, že rána do žeber opravdu bolela a asi se nějakou dobu nevyspí. „Šumimu to ale vyčítat nebudu, potřebuji, aby si zachoval to své zaujetí.“

Slovácko bylo od druhé branky lepším týmem . Příbram se snažila s výsledkem něco udělat, ale její akce končily na pozorné obraně Slovácka.

To vyhrálo potřetí v řadě a poosmé za sebou porazilo Příbram. Brankář Trmal se tak mohl chlubit čtvrtou vychytanou nulou v aktuálním ročníku.

„Po obrátce jsme chtěli být daleko efektivnější po zisku míče, hlavně uprostřed hřiště. A vyústil z toho první gól. Milan (Petržela)  se dostal k odraženému míči a zkušeně zakončil. Pak už si myslím, že jsme byli jednoznačně lepším celkem, měli další šance včetně krásného sóla Petržely, které bohužel nedotáhl. I tak přidal další gól a my aktivitou soupeře ve druhé půli do ničeho nepustili. Jsme rádi, že jsme potvrdili vítězství z Plzně,“ řekl trenér Slovácka Martin Svědík.

Jeho protějšek Roman Nádvorník musel uznat zasloužený úspěch domácích. „My jsme neměli vůbec sílu, abychom se kontaktním gólem dostali alespoň do hry a pozlobili domácí o něco více. Zkoušeli jsme brejky, stáhli jsme Škodu, ale nedostali jsme se vůbec do hry.“

FORTUNA: LIGA - 6. kolo, Základní část

1. FC Slovácko – 1. FK Příbram 2:0 (0:0)

Branky: 47. a 61. Petržela.

Rozhodčí: Zelinka – Hock, Leška

Žlutá karta: Alvir (Příbram)

Diváci: 4 076.

1.FC Slovácko: Trmal – Divíšek, Mich. Kadlec, S. Hofmann, Reinberk – M. Petržela (69. Kalabiška), V. Daníček, Havlík, Navrátil (79. Sadílek) – Šašinka – Zajíc (89. Hellebrandt). Trenér: Svědík.

1.FK Příbram: Boháč – Tregler, Šimek, Kodr, Antwi (81. Janota) – Alvir, Jan Rezek, Soldát (60. Dramé), Zeman – Polidar – Michal Škoda (65. Hájek). Trenér: Nádvorník.

MFK Dobříš – FC Písek 0:2 (0:1).
Dobříš v poháru bez šance, Sedlčany odolávaly hodinu