Nakonec ale nastal zvrat a nestane se tak. A to přesto, že podle informací Deníku chybělo doladit už jen detaily Kodrova přesunu do Slezska. Měl se tam stát náhradou za Jaroslava Svozila, který během zimní pauzy odešel do Baníku Ostrava. „O Marka Kodra jsme měli zájem. Navzdory původní ústní dohodě se ho ale Příbram rozhodla neuvolnit,“ konstatoval na stránkách opavského klubu sportovní manažer Alois Grussmann.

Zvrat v Kodrově případu pak ozřejmil ředitel 1. FK Příbram Jan Starka. „Mohu potvrdit, že mezi kluby existovala ústní předběžná dohoda, ale transfer nakonec neodpovídal našim finančním představám, proto v závěrečné fázi jednání nedošlo k dohodě a hráč tak nadále zůstává členem našeho klubu.“

A co bude s třiadvacetiletým stoperem dál? „Momentální situace je taková, že Marek Kodr se připojil zpět k našemu B týmu, se kterým trénuje a v sobotu odehrál i přípravné utkání proti divizní Dobříši. Situaci budeme dál řešit v nejbližších dnech tak, abychom našli pro všechny strany tu nejlepší možnou cestu,“ prozradil Starka.

Kodr, který je odchovance pražské Slavie, působí v Příbrami třetí sezonu. Po svém příchodu v létě 2017 klubu pomohl jak k návratu mezi českou fotbalovou elitu, tak následně i k udržení prvoligové příslušnosti.

Na podzim pak byl vůbec nejvytíženějším hráčem z celého mužstva. Když na trávníku nechyběl ani minutu a dokonce dvakrát se zapsal do střelecké listiny, což z něj dělá prozatímního druhého nejlepšího příbramského střelce.