"Fotbal je součást našeho dědictví. Liga mistrů je součást našeho dědictví. Jsme opatrovníky ideálu. Ideálu otevřené soutěže, kde může každý snít. Respekt k historii, tradici i ostatním. To opravdu něco znamená," prohlásil Aleksander Čeferin, prezident Evropské fotbalové unie (UEFA).

Otázkou je, jaký vliv měly hrozby z Nyonu. Jisté je pouze to, že tlak ve spojitosti s přístupem fanouškům donutil majitele a ředitele dvanácti klubů a ti (až na výjimky) už vzkázali, že couvají.

Své si vyslechl i Petr Čech, poradce a technický ředitel Chelsea, jenž před úterním utkáním s Brightonem ukliďnoval dav na ulici.

V přehledu Deníku se můžete podívat na deset zajímavých komentářů, které v uplynulých hodinách kolovaly na sociálních sítích.

Aymeric Laporte (obránce Manchesteru City)
"Haha, to byl fofr."

Mesut Özil (fotbalista Fenerbahce Istanbul v turecké Superlize, dříve hráč Arsenalu)
"Superliga je pouze jedna."

Pep Guardiola (španělský trenér Manchesteru City)
"Sport není sportem, pokud neexistuje vztah mezi vynaloženou snahou a odměnou. Pokud nezáleží na tom, jestli prohrajete, nejde o sport."

Gary Neville (expert televizní stanice Sky Sports, bývalý hráč Manchesteru United)
"Radši bych se díval na zápas šampiona San Marina, než na Arsenal a Tottenhamem."

Jamie Carragher (expert televizní stanice Sky Sports, bývalý hráč Liverpoolu)
"Kluby nejsou problém. Proč by měli být potrestáni hráči a trenéři? Problémem jsou vlastníci klubů. Upřímně věřím, že dojde ke změnám."

John W Henry (majitel Liverpoolu)
"Chci se omluvit všem fanouškům a příznivcům Liverpoolu. Projekt ESL neměl šanci přežít bez podpory fanoušků. V Anglii by si nikdo nemohl myslet nic jiného. Během těch 48 hodin jste jasně ukázali, že to tak je. Vyslyšeli jsme vás."

Bray Wanderers (irský klub)
"Máme stejně anglických titulů jako Tottenham. Chceme vás ale ujistit, že se i tak nebudeme účastnit ESL."

Spartak Moskva (ruský klub)
"Vážení fanoušci Milána, Arsenalu, Atlética, Chelsea, Barcelony, Interu, Juventusu, Liverpoolu, Manchesteru City, Manchesteru United, Realu Madrid a Tottenhamu, jestli hledáte nový tým, kterému byste mohli fandit, jsme tu pro vás."

David Šrámek (výkonný ředitel FK Dukla Praha)
"K nově vzniklému projektu #SuperLeague se vyjádřím za týden."

Jakub Podaný (obránce Jablonce)
"Chtěl bych předejít všem spekulacím a oznámit, že v zájmu fotbalu a respektu k jeho historii nikdy nepřestoupím do žádného týmu ESL."