V čase 90:24 za stavu 1:1 si střídající Antonín Barák chtěl vyměnit míč s Davidem Douděrou. Ten však u postranní čáry na útočné polovině spadl k zemi po faulu ramenem od Nelsona Semeda, ale píšťalka italského sudího Marca Guidy zůstala němá a míč skončil v zámezí za brankovou čárou Portugalců.

„Přestupek to byl, šlo o bezohledné strčení a měl být nařízen přímý volný kop a žlutá karta,“ má jasno bývalý ligový rozhodčí, který v české nejvyšší soutěží odřídil 16 duelů jako hlavní.

Dojde na Euru ke sporným okamžikům, vzniknou debaty o nejasnostech v pravidlech? Nepravidelný seriál Deníku s názvem Hlas píšťalky, jehož tváří je právě Michal Křepský, nabídne fanouškům další úhel pohledu.

V čase 90:40 běží hlavní rozhodčí Douděru zkontrolovat, ani kapitán Souček nedokáže rozhodnutí změnit a tak o čtrnáct sekund později Portugalsko rychle rozehraje a po české pravé straně - tedy opačné, než je ta Douděrova - padá v čase 91:09 rozhodující gól. Češi padají k zemi, neprotestují.

„Nebylo to na červenou, ani v pokutovém území, takže VAR reagovat nemůže, nejednalo se ani o surovou hru,“ říká jasně Křepský, že by snad někdo chtěl argumentovat možným zásahem videa.

Celé utkání pouštěl

Celkově se bývalému sudímu líbilo, jak jeho kolega utkání řídil, dokonce nepískal, ani když se dvakrát na zemi zjevil Cristiano Ronaldo a dožadoval se faulu.

„Líbilo se mi, jak hru pouštěl. Třeba ve 39. minutě dal Portugalci Leaovi žlutou kartu za simulaci. Asi 95 procent lidí si myslelo, že to je faul, ale každý viděl z opakovaného záběru, že tam nic nebylo a hráč si jen nadskočil a letěl,“ chválil Křepský a vrátil se ještě jednou v kontextu nastaveného metru k faulu na Douděru.

„Ač některé souboje celé utkání pouštěl, tady měl aspoň přerušit a nařídit přímý volný kop. Nicméně to nic moc neovlivnilo. Byl odkop od branky, takže měli Češi čas zaujmout své pozice a bránit,“ uzavřel Michal Křepský.