Mnoho nejen fotbalových týmů řeší ekonomické nesnáze v době nucené přestávky snižováním platů. V Anglii je trendem spíš odkládání výplat. Na tom se dohodla vedení klubů s hráči například v Southamptonu, Aston Ville, Watfordu nebo West Hamu, kde působí i český fotbalista Tomáš Souček.

ON-LINE reportáž o koronaviru najdete ZDE

Jenže na Stamford Bridge se žádné redukce ani odklady mezd konat nebudou. Vedení klubu totiž oznámilo něco úplně jiného.

„Zástupci představenstva Chelsea vedli rozsáhlé rozhovory, jak by tým mohl přispět. V tuto chvíli nebude první mužský tým přispívat do klubu finančně,  místo toho rada nařídila týmu soustředit se na další podporu charitativních aktivit,“ píše se v prohlášení na klubovém webu.

To ale neznamená, že by se vše nemohlo změnit. „Podle toho, jak se bude krize vyvíjet, bude klub pokračovat v rozhovorech s hráči ohledně finančních příspěvků na činnost klubu,“ stojí v textu.

Fotbalisté se zapojují do charitativních aktivit v rámci svých rodných zemí, společně pak podporují Národní zdravotní službu (NHS) ve Velké Británii.