Ty děsivé záběry obletěly celý svět. Úvodní zápas francouzské Ligue 1 na Azurovém pobřeží mezi fotbalisty Nice a Marseille ukončil v 75. minutě střet hráčů s fanoušky, kteří vtrhli na hrací plochu a napadli hostující fotbalisty.

Vše způsobila lahev, která přiletěla z tribuny a trefila Dimitriho Payeta. Francouzský reprezentant si to nenechal líbit a lahev hodil zpátky do hlediště, čímž vyprovokoval rozzuřený dav. Několik desítek běsnících fanoušků Nice vniklo na hřiště a pustilo se do hráčů Marseille. V první linii byl osmadvacetiletý Tony Calzoni, který podle dostupných záběrů kopl Payeta.

Calzoni vyfasoval za napadení roční podmíněný trest odnětí svobody a pětiletý zákaz vstupu na domácí stadion při zápasech Nice. Během každého zápasu mezi těmito dvěma rivaly se musí hlásit na policejní stanici.

Už dříve byli suspendováni hráči, kteří se do potyčky zapletli. Payet dostal jednozápasovou stopku a jeho spoluhráč Álvaro González stál o jeden zápas navíc. Nejhůře z týmu Marseille dopadl fyzioterapeut Pablo Fernandez, který jednomu z fanoušků vrazil pěstí a na zápasy nesmí do konce června příštího roku.

Stadion Nice byl na několik zápasů uzavřen a domácí přišli o bod. Derby se bude opakovat 27. října a hrát se bude na neutrální půdě v Troyes. Násilnosti mezi fanoušky přímo na hřišti provázely i další derby mezi  Lens a Lille. Dav musela rozehnat policie. Jeden z fanoušků údajně také onanoval na tribuně.