Oproti předchozímu utkání proti Islandu udělal trenér Jarolím udělal v základní sestavě celkem devět změn. To se projevilo na souhře, především v úvodu utkání, kdy byli hráči Kataru aktivnější, ale naráželi na kompaktní českou obranu. Postupem času se ale souhra našich fotbalistů zlepšila, což se odrazilo i na samotném výkonu.


Pomohlo také, že jsme se dokázali prosadit naší první šance. Byl to Antonín Barák, ke kterému propadl centr Hušbauera z rohového kopu a příbramský odchovanec poslal míč k tyči katarské branky. Pro hráče Udinese se jednalo o pátý gól v sedmi zápasech za národní tým. Češi následně převzali iniciativu a měli zápas pod kontrolou. Do přestávky měl ještě zajímavou příležitost Hušbauer a také Falta, který trefil břevno, ale skóre se nezměnilo.


Po obrátce sice domácí výběr přidal a vypracoval si několik slibných šancí, ty ale všechny pochytal brankář Pavlenka, který vytáhl především proti hlavičce Muizze Alího a střele Haiduse. I náš tým měl několik příležitostí na zvýšení náskoku. Největší šanci českého týmu měl opět Barák, jeho střelu do horního rohu ale vyrazil katarský brankář. V 70. minutě se Kataru podařilo vyrovnat, ale gól střídajícího Hasana nebyl uznán kvůli ofsajdu. Více už se nestalo a čeští fotbalisté tak po Islandu vyhráli i druhý zápas na a mohli slavit turnajové vítězství.