Po utkání bezmocně lehl na zem a věděl, že vysněná trofej mu těsně unikla. Antonín Barák se musel smířit s tím, že cennou trofej v Edenu pozvedl anglický West Ham a nikoliv jeho Fiorentina. Dva dny po zápase se o své pocity podělil v italštině s fanoušky. „Dnes se cítím hůř než ve středu po zápase. Porážku jsem ještě nedokázal vstřebat. Mým největším snem bylo, abych zvedl pohár u mě doma a pro fantastický tým, jako je Fiorentina!" zahájil projev 28letý záložník, který mezi Fialky přišel teprve v létě.

Chmurné myšlenky se okamžitě snažil zahnat tím, že pochválil svůj tým a poděkoval mu za uplynulý ročník. „Každopádně jsem hrdý, hrdý na celý tým, na všechny lidi z Florencie. Prezentovat tým jako Fiorentina v mé zemi je šílená věc, snil jsem o tom jako dítě, že se mi něco takového může stát. Děkujeme za krásnou sezonu!“ prohlásil Barák.

Všechny příznivce italského týmu pak snažil navnadit tým, že mezi Fialkami nepředvedl vše, co je v jeho silách a možnostech. „Ještě jsem neukázal ani 70 % svých dovedností, ale časem všechno přijde," ubezpečoval Barák, který zůstal po prohraném finále v Česku.