To potvrzuje také kapitán obhájců mistrovského titulu Tomáš Pospiš. „Můžu říct, že to byl jeden z nejtěžších zápasů, co jsme v Příbrami sehráli. Rok jsme se s Příbramí pořádně neviděli. Domácí absolutně neměli co ztratit, vsadili na důraz a byla to bitva do poslední chvíle. Nakonec rozhodlo, že jsme se z toho nepodělali, když srovnali na 3:3 po našich chybách. Většinou to bývá fatální pro mančaft, může ho to položit, i když je lepší. Ale povzbudili jsme se a strhli vítězství na naši stranu,“ pronesl Pospiš.

Brňané vedli od druhé minuty po trefě Patrika Levčíka, na zvýšení Tomáše Prokeše sice odpověděl domácí David Malý, ale Jan Hloch minutu před koncem první půle zvýšil na 3:1. Přesto ještě do přestávky snížil Josef Čížek.

A ve 46. minutě srovnal příbramský kapitán Jakub Tošovský. „Řekli jsme si v kabině, že jdeme do zápasu v roli outsidera a nemáme co ztratit, Brno je poslední mistr se spoustou reprezentantů, takže jsme mohli jen překvapit a nic nám nohy nesvazovalo. Bylo to vidět a Brňáci musejí uznat, že se za stavu 3:3 klepali, abychom duel nepřetočili na naši stranu. Po gólu kapitána Pospiše se zase uklidnili,“ hlesl Tošovský.

Pospiš dal rozhodující gól šest minut před koncem, o tři minuty později ještě přidal definitivní pojistku. „Nejspíš rozhodla hlava. Hráli jsme na tři útočníky s Havlajzem a Klímičem (Dominik Havlín a Milan Klimeš – pozn. red.), ale pak nás trenér nechal pouze dva, zůstal jsem u mé pětky s Bobem (Doubravský) a řekli jsme si, že ustálíme střídání po krátkých intervalech, ať to má úroveň. Ustálili jsme se v bránění a strhli výhru na naši stranu, dal jsem dva góly a dopadlo to dobře. Za vyrovnaného stavu však měli domácí dva nástřely a na zadní tyči se hráči snad zasekla podrážka o umělou trávu, mohli jsme klidně prohrávat. Z jejich strany to byl hodně dobrý výkon,“ ocenil soupeře brněnský kapitán.

V klíčových chvílích prokázal favorizovaný celek chladnokrevnost v koncovce. „Brňáci byli asi šťastnější, dali o dva góly víc než my, i když ten pátý už člověk moc nepočítá. Dostali jsme branku na 3:4, protože umějí proměnit šance a trestají chyby. Naše příležitosti jsme nedali a o tom to celé je. Je to škoda. Rozhodčí z utkání udělali bramboračku, což je smutné a taková kaňka, ale na to se nemůžeme vymlouvat. Hosté dali víc gólů, jsou šťastnější, my smutnější,“ řekl Tošovský.

Odveta se hraje v Brně nadcházející sobotu v šest hodin večer. V případě vítězství Příbrami následuje prodloužení a pokutové kopy. „Pojedeme do Brna natěšení a uděláme maximum, abychom uválčili výhru. Když vyhráli u nás, můžeme vyhrát tam. Musíme hrát zodpovědněji a ještě koncentrovaněji. Vzhledem k systém se nemusíme nikam hnát, hraje se šedesát minut a je jedno, jestli dáme na 1:0 v šedesáté. Nic nic ztraceného, jsme v půlce cesty k vyřazení, Brno k postupu, ale neskládáme zbraně,“ vzkázal příbramský kapitán.

Jenže Brno na domácím trávníku dominuje. „Těšíme se domů, kde jsme silní a je to pro nás určitě lepší, na utkání v Brně mohou třeba po zápase nebo tréninku velkého fotbalu dorazit někteří hráči jako Tadeáš Zezula, když jedeme do Příbrami půl dne dopředu, už se tam za námi nedostanou. Sestava asi bude rozsáhlejší, taky se můžeme lépe připravit. Nic neponecháme náhodě, když jsme v Příbrami uhráli plný počet bodů, doma zkrátka nesmíme zaváhat. Žádný kalkul na remízu nepřipadá v úvahu, musíme vyhrát,“ vyhlásil Pospiš.

Příbram – Brno 3:5 (2:3). Branky a nahrávky: 16. D. Malý, 30. Čížek, 46. Tošovský – 2. Levčík, 12. Prokeš, 29. Hloch, 54. Pospiš, 59. Pospiš. Rozhodčí: Šik – Soukup. ŽK: D. Malý, M. Malý – Prokeš, Matyska. ČK: 11. Drašnar (Příbram).

Příbram: Ondřej Beran – Ondřej Drašnar, Daniel Hájek, Patrik Junek, Jiří Junek, David Malý, Jan Mezera, David Sandr, Jakub Tošovský, Martin Malý, Josef Čížek.

Brno: Lukáš Zrzavý (Dominik Kunický, David Záleský) – Čeněk Cenek, Jakub Dobšíček, Bohumír Doubravský, Dominik Havlín, Jan Hloch, Milan Klimeš, Patrik Levčík, David Macko, Lukáš Matyska, Dominik Moučka, Tomáš Pospiš, Tomáš Prokeš.