Úvod zápasu měli v režii hosté z lázeňského města. Maňák hned první střelou zazvonil na tyč dobříšské branky. Další obrovskou příležitost věnoval hostujícímu Geňovi brankář Šedivý, jehož špatnou rozehrávku ale karlovarský střelec nepotrestal. Ovšem ve 26. minutě napřáhl z dvaceti metrů Krlička, Šedivému nedal žádnou šanci a poslal svůj tým do vedení.

Dobříšští po inkasované brance přidali, avšak šance Maryšky a Krůty zůstaly nevyužity.

Elán vydržel domácím hráčům i po návratu z kabin, ale dopláceli na svou efektivitu. A tak přišla odpověď hostů. Nejprve sice Maňák orazítkoval břevno, ale v 71. minutě se míč šťastně odrazil ke Geňovi, který zvýšil karlovarské vedení.

Už za čtyři minuty se ale trefil Matějka a vykřesal pro domácí jiskru naděje. Jenže dobříšští v následné snaze o vyrovnání začali riskovat, čehož využili hosté ke dvěma rozhodujícím úderům, o které se v závěru postarali Kalina a Geňo, který uzavřel na konečných 1:4. „Proti silnému soupeři jsme nepředvedli špatný výkon. Ovšem Karlovy Vary jsou v zakončování velmi efektivní a naše chyby dokázaly zúročit,“ popsal hlavní příčinu porážky dobříšský asistent trenéra Stanislav Puchmajer.

Dobříš si tak připsala sedmou porážku v řadě a její sestupové starosti jsou stále výraznější.

MFK Dobříš – Karlovy Vary 1:4 (0:1). Branky: 75. Matějka – 71. a 93. Geňo, 26. Krlička, 82. Kalina.

MFK Dobříš: Šedivý – Procházka, Talůžek, M. Puchmajer, Horáček (71. Matějka) – Junek, J. Šrain, Masopust, Krůta (46. Semančík) – T. Šebek (46. Karas), Maryška