Podnět vzešel z jedné nezávazné konverzace mezi otcem a synem, kteří se samozřejmě bavili o fotbale. „Můj syn Tonda už dlouhou dobu mluví o tom, že by bylo moc pěkné, kdyby se odchovanci mohli sejít v jednom klubu a zahrát si společně. To však asi není z několika důvodů reálné. Jsou tam věkové rozdíly, někteří hráči už třeba ukončili kariéry nebo dohrávají v různých nižších soutěžích,“ říká Antonín Barák starší.

Oba dva tak začali hledat jiné možnosti, jak dát dohromady nejlepší příbramské fotbalisty z různých generací. Dlouho však nenacházeli řešení, ale nakonec se nechali inspirovat od dalšího člena rodiny. „Nevymyslel jsem to já, ani Tonda. Byl to nápad mé manželky, která nám říkala, že by kluci mohli odehrát právě exhibiční utkání, což už je mnohem reálnější způsob, jak se mohou různé generace sejít na jednom hřišti,“ myslí si Barák.

Nejednalo se o jedinou myšlenku, která v souvislosti se setkáním příbramských fotbalových hvězd padla. „Říkali jsme si, že bychom tím mohli někomu pomoci. Proto jsme se rozhodli dát utkání charitativní podtext a uspořádat sbírku na pomoc nemocným. Tonda už dva roky pomáhá Elince Fekoňové z Příbramska, která je zdravotně postižená a navíc, jelikož je členem reprezentace, zná se dobře s Vláďou Mikulášem, který bojuje s nemocí zvanou ALS. Právě jim jsme se tak rozhodli pomoci,“ říká Antonín Barák.

Pak ovšem přišla na řadu realizace myšlenky. „Museli jsme obvolat hráče a zajistit termín, což nebylo úplně jednoduché. Všem osloveným hráčům se ale nápad líbil a velmi rychle nám přislíbili účast. Mohli jsme tak začít jednat s panem Starkou, majitelem příbramského klubu, kterému se nápad také líbil a vyšel nám ve všem vstříc, za což mu patří velké díky. Následně jsme se dohodli na termínu 27. května,“ uvedl Barák.

Kdo by se mohl duelu zúčastnit?
Dominik Mašek, Aleš Matějů, Tomáš Wágner, bratři Pilíkové, Daniel Tarczal, Stanislav Nohýnek či Jakub Řezníček.

Vše je o to zajímavější, že jde o první podobnou akci nejen na Příbramsku, ale i v České republice. „Mám zprávy i od zástupců ostatních sportovních odvětví, že se u nás podobné setkání ještě neuskutečnilo. Plánovali to, ale my jsme je předběhli,“ říká Antonín Barák, který vám příští týden představí kompletní doprovodný program, na který se v rámci střetnutí můžete těšit.