V úvodu zápasu to vypadalo, že hráči Vlašimi chytají bronz z jarního sluníčka, protože, jak jinak mohl přijít z jejich strany mezi 13. – 17. minutou kolaps, ve kterém inkasovali tři branky. První dvě branky vsítil Matoušek a třetí přidal Fantiš. Vlašimští diváci se nestačili divit, to Příbramští se tetelili blahem. Do konce poločasu se sice domácí na chvilku probudili, ale hosté si pohodlně vedení hlídali a mohli i navýšit.

To se jim povedlo až ve druhém poločase, kdy si našel míč na hranici šestnáctky zkušený Slepička a krásným angličanem dokončil vlašimský zmar a příbramskou exhibici.

„Zápas jsme si prohráli sami, kdy soupeř potrestal dvě naše chyby. Za stavu 0:3 již bylo prakticky o výsledku rozhodnuto,“ povzdechl si po debaklu trenér Vlašimi Petr Havlíček.

Naopak celý příbramský tým mohl být velice spokojen, protože si připsal další důležité tři body. „Utkání nebylo tak jednoznačné a jednoduché, jak napovídá výsledek. Těší mě, že jsme si vytvářeli šance a byli efektivní v pokutovém území. Na druhou stranu musím zcela objektivně říci, že jsme mohli dát ještě dalších šest gólů. Řekl bych, že jsme se opět o krůček přiblížili svému cíli, ale zbývá nám ještě jedenáct duelů, z toho sedm venkovních, což nebude jednoduché. Pokud chceme postoupit, nesmíme ale rozlišovat, jestli hrajeme doma nebo venku,“ zhodnotil příbramský trenér Josef Csaplár.

Vlašim – Příbram 0:4 (0:3)

Branky: 13. a 15. Matoušek, 17. Fantiš, 79. Slepička. Rozhodčí: Klíma – Vodrážka, Kotalík. ŽK: Květ, Soldát (oba Příbram). Diváci: 725.

Vlašim: Řehák – Kadlec, Štochl, Piško, Tusjak – Janda, Skopec (35. Mareček), Badocha, Kučera (46. Vodháněl) – Hadaščok, Fotr (69. Frýdek).

Příbram: Boháč – Květ (69. Soldát), Zápotočný, Tregler, Kodr – Hlúpik, Grajciar, Skácel, Matoušek – Ayong (56. Slepička), Fantiš (81. Antwi).