KRÁSA ZLOMIL ODPOR LODĚNICE

Daleké Dušníky vstoupily do duelu s AFK Loděnice výborně a už po osmi minutách se dostaly, zásluhou Zahouta, do vedení. Herní převahu však v pokračujícím prvním poločase měli hosté, kteří se snažili dobývat domácí svatyně, ale marně. Po změně stran se obrázek hry příliš nezměnil, ovšem domácí udělili svému soupeři lekci z produktivity a jeho odpor zlomili. Postaral se o to především Pavel Krása, který v rozmezí 56. a 74. minuty zaznamenal hattrick a zvýšil na 4:0. Pověstného bůra pak v závěru završil Václav Sklenář a jeho tým tak mohl nakonec slavit jednoznačné vítězství. „Loděnice předvedla kvalitní výkon, ale rozhodla naše efektivita v koncovce,“ konstatoval Martin Pavlík z Dalekých Dušníků.

LÉČBA ŠLEHOFEREM ZABRALA

Rožmitál vstupoval do jarní části jako jeden z adeptů na sestup. Během zpackaného podzimu totiž získal pouhých šest bodů a usadil se na úplném chvostu tabulky. Kádr však přes zimu doznal určitých změn, které se zřejmě vyplatily. V zápase na hřišti sedmých Prčic, podal tým vedený novým kouče Šlehoferem velmi bojovný výkon, přestože hrál velkou část duelu v deseti. Zápas nakonec došel, po bezbrankovém průběhu, do penaltového rozstřelu. V něm rožmitálští ukázali pevnější nervy a získali velmi důležité dva body. „Vzhledem k faktu, že jsme toho moc nenatrénovali, mě kluci potěšili. I v deseti jsme soupeře nepustili za půlku a mohli jsme získat i tři body. Máme dva, které jsou však velmi důležité,“ řekl rožmitálský kouč Václav Šlehofer.

PETROVICKÝ MAT PŘIŠEL V ZÁVĚRU

Béčko Sedlčan muselo v derby s Petrovicemi řešit problémy se sestavou, protože někteří hráči plnili povinnosti v A týmu a jiní zase chyběli z důvodu zranění. Duel, který se hrál na velmi těžkém terénu, byl přesto vyrovnaný. Petrovice však měly v závěru více sil, naklonily misky vah na svou stranu a zvítězily 4:1. „Zápas byl dvě třetiny času vyrovnaný, čemuž odpovídal i stav 1:1. Pak jsme ale vyklidili střed pole. Domácí toho využili a zaslouženě vyhráli,“ uvedl hostující kouč Vlastimil Zelenka.

Daleké Dušníky – AFK Loděnice 5:0 (1:0). Branky: P. Krása 3, Zahout, V. Sklenář.
Sedlec/Prčice – Rožmitál 0:1 po pen. (0:0). Na penalty: 4:5.
Petrovice – Sedlčany B 4:1 (1:1). Branky: Šťovíček vlastní, P. Chlasták, M. Chlasták, Štemberk – Matoušek.