„S tímto soupeřem se střetáváme často a na utkání to bylo znát. Obě mužstva se snažila hrát kombinační fotbal, s výstavbou hry od zadních řad. Soupeř byl ze začátku utkání lepším mužstvem, nám chvíli trvalo, než jsme se přišli na to, že soupeř hraje na čtyři záložníky. Proto nás hlavně v první třetině musel podržet brankář Schánělec, který ale uzamkl svoji branku a soustředěným výkonem vše pochytal,“ líčil trenér Jaroslav Brunclík.

Příbramští se přesto dostali do vedení, když po Karešově byl na správném místě připraven právě Lukáš Němec, dorazil míč do branky a zahájil své střelecké představení. V něm pokračoval ve druhé části, kdy byl faulován ve vápně a z následné penalty sám zvýšil na rozdíl dvou branek. A po střele Martina Sůry už to bylo dokonce 3:0. „V poslední třetině vsadil soupeř vše na jednu kartu, změnil rozestavení a hrál na dva útočníky. My jsme se pak těžko dostávali do hry,“ prozradil Brunclík.

Ale po krásné individuální akci Vincenta Nikla, který obešel tři protihráče a připravil do prázdné branky gól pro hrdinu utkání Lukáše Němce, jenž završil hattrick, Příbram přidala čtvrtý gól. „Jihočeši v závěru snížili na rozdíl dvou branek, ale více už jsme soupeři, který měl svou kvalitu, nedovolili,“ konstatoval Jaroslav Brunclík.