Podle fanoušků a příznivců na sociálních sítích se utkání raději nemělo konat. Hráči tak spadnou hodně dolů po psychické stránce. Sami fotbalisté i trenér Tomáš Zapotočný se i přes výprask v Bavorsku alespoň prozřeli, v čem má nejen Příbram, ale potažmo celý český fotbal rezervy oproti vyspělejším západním zemím.

„Viděli jsme, jak se nyní hraje fotbal. Rychlost, důraznost, presink. Zjistili jsme, že fotbal v Česku trošku zaostává oproti německému,“ shodli se obránce Denis Halinský s hlavním koučem. „Nesmírná zkušenost pro nás. Věřím, že si kluci uvědomí, o čem to je. Mára Nikl asi potvrdí, že tady je trénink to samé, co zápas,“ dodal kouč Zápotočný.

Tochovice prohrály přípravný zápas vysoko 1:5.
Po poločase schytaly výprask. Tochovice dostaly nařezáno

Norimberk napadal po celý zápas příbramské hráče okamžitě po ztrátě míče, kteří nevěděli, jak si s tím poradit. „Dostal jsem balón a najednou jsem ho neměl komu dát. Přišel presink od šesti hráčů soupeře. Fakt ho měli dobře organizovaný,“ uznal Halinský. „Donutili nás k chybám. Líbilo se mi, že když šli do presu, tak v něm pokračovali. Naše největší chyba je, že my naopak ne,“ přidal se k němu Zápotočný.

Vyspělejší německý soupeř se nakonec zastavil na devíti gólech a hosté byli rádi, že si domů neodvezli desítku. „Český fotbal je úplně někde jinde. Vyzkoušeli jsme si druhou bundesligu. Srovnávat se s nimi nemá smysl. Pro mě je to nějaká inspirace,“ uvedl kouč Příbrami, jehož více než jeho svěřenci zaujali hráči soupeře, jak přistoupili k utkání. Zároveň doufá, že si Středočeši vezmou ze zápasu ponaučení a posunuli se dál. Už v sobotu si budou moct zvednout náladu, když doma přivítají od 14 hodin třetiligový Králův Dvůr.

Jakub Káník (uprostřed) vsítil první hattrick v kariéře mezi dospělými.
Překvapený Káník! Za první hattrick v kariéře zaplatí svačinou