FAVORIT DOPUSTIL ZBYTEČNÉ DRAMA

U Kocáby se od začátku projevoval rozdíl mezi oběma soupeři. Hosté z Tochovice měli velkou herní převahu a hráči Nového Knína se museli bránit a odvracet jednu nebezpečnou situaci za druhou. Ve 24. minutě však Tochovice prolomily obrannou tvrz domácích a zásluhou Ivaníka se dostaly do vedení. „Měli jsme velké množství příležitostí. Především Ježek a Ivaník měli na kopačkách stoprocentní gólovky, ale využili jsme pouze jedinou. V poločase jsme rozhodně měli vést vyšším rozdílem a měli bychom klid,“ myslí si trenér Tochovic Ladislav Černý.

Po přestávce zprvu pokračovaly Tochovice ve své dominanci, ale stále nemohly přidat uklidňující druhý gól. To byla voda na mlýn domácích fotbalistů, kteří vycítili v poslední čtvrthodině šanci a přitlačili soupeře na jeho polovině. Hosty však skvělými zákroky podržel brankář Molnár a udrželi tak nejtěsnější možné vítězství. „Tochovice byly po celý zápas lepší, ale v závěru jsme měli možnosti na vyrovnání, ale bohužel jsme je neproměnili,“ řekl záložník Nového Knína Pavel Kozohorský. „V závěru nás domácí přitlačili, ale přestáli jsme to a vzhledem k průběhu duelu jsme vyhráli zaslouženě,“ doplnil Ladislav Černý.

PODLESÍ DOPLATILO NA NEPROMĚŇOVÁNÍ ŠANCÍ

Jíloviště v Podlesí od začátku prokazovala větší fotbalovou kvalitu, ale byli to domácí, kteří se v úvodu utkání mohli několikrát ujmout vedení. „Soupeř byl na míči lepší, ale gólové příležitosti byly na naší straně. Bohužel nás opět zradila koncovka,“ potvrdil trenér Podlesí Josef Blažek.

A tak udeřilo na druhé straně, když se ve 37. minutě prosadil Horst Siegl mladší. Stejný hráč navíc pět minut po přestávce navýšil skóre a s domácími to nevypadalo dobře. Ovšem v 74. minutě vykřesal naději na bodový zisk Zykán, který snížil, a vypadalo to, že v závěru přijde velké drama. Jenže za další dvě minuty vsítil třetí gól hostů Janoušek a dal definitivní razítko na tři body pro Jíloviště. „Trápí nás zranění, ale přesto jsme se silným soupeřem nehráli špatně. Nebyli jsme ale efektivní. Kdybychom se dostali do vedení, zápas se mohl vyvíjet jinak, ale nestalo se tak naopak jsme inkasovali laciný první gól, který určil další ráz duelu,“ řekl zklamaný trenér Josef Blažek.