Zápas, který se hrál ve skvělé atmosféře, jelikož do Sedlčan kromě domácích fandů dorazil i velký počet dobříšských příznivců, začal pěkně zostra. Soupeři si na hřišti nedarovali ani centimetr prostoru. Nechyběla sousta tvrdých osobních soubojů a tak hlavní rozhodčí Novotný musel emoce krotit za pomocí žlutých karet. „Tohle k derby zápasům patří. Jde nejen o prestiž, ale v našem případě měl duel obrovskou důležitost,“ nebyl překvapen hostující útočník Štěpán Maryška.

Vše bohužel bylo na úkor fotbalové krásy. Mírnou herní převahu měly v první půli Sedlčany, ale v jediné stoprocentní šanci selhal Kdolský, jehož střelu z bezprostřední blízkosti zlikvidovat skvělý Jechort. Dobříš hrozila především ze standardních situací. Ovšem nejnadějnější zakončení Pokorného skončilo nad brankou. Do kabin tak oba celky odcházely za bezbrankového stavu. „Po první půli bylo jasné, že rozhodne první gól,“ řekl dobříšský trenér Martin Šrain.

I po přestávce začali lépe domácí, ale v další stoprocentní šanci selhal opět Kdolský. „Kdybychom využili dvě velké šance zápas by se vyvíjel jinak,“ má jasno sedlčanský kouč Ladislav Šach.

Ovšem nestalo se tak a Sedlčany toho posléze litovaly. V 72. minutě přiťukl Matějka míč Martinu Puchmajerovi, který si obhodil oba domácí stopery a otevřel skóre.

Sedlčanská hra se následně rozpadla jak domeček z karet, naopak dobříšští na hřišti dominovali. Šest minut po úvodní trefě přidal druhý gól Jan Šrain, za další dvě minuty se podruhé prosadil Puchmajer a čtrnáct minut sedlčanské zkázy dokonal krásným obloučkem Krůta, který v 87. minutě pečetil na konečných 0:4. „Obdržet za čtrnáct minut čtyři branky je obrovská ostuda. Když se ale podíváme na tabulku, zjistíme, že jsme třetí nejhorší tým v obdržených brankách. Už jsme jich na jaře obdrželi třicet dva a to jsou ještě dva zápasy do konce soutěže,“ zlobil se Ladislav Šach.

Jeho protějšek Martin Šrain naopak po závěrečném hvizdu neskrýval nadšení z důležité výhry. „Potvrdilo se to, co jsem očekával. Rozhodla první branka. Jsem rád, že jsme ji vstřelili my. Pro nás jde o důležité vítězství, protože nadále máme záchranu ve svých rukách,“ ulevil si dobříšský kouč.

Tatran Sedlčany – MFK Dobříš 0:4 (0:0). Branky: 72. a 80. M. Puchmajer, 78. J. Šrain, 87. Krůta

Tatran Sedlčany: Vančát – Repetný (53. Hájek), Vystyd, Brotánek, Lípa – Kdolský, Dvořák (74. Senft), Kvěch (74. Krůta), Soldát – Němec,Haas.

MFK Dobříš: Jechort – Horáček, Procházka, Talůžek, V. Šrain – Junek, J. Šrain, M. Puchmajer (83. Masopust), Pokorný (77. Krůta) – Maryška – Matějka (81. Karas).