Do obrany vybrali příznivci Slavie Jana Suchopárka, nejslavnějšího kladenského odchovance na posledních víc než padesát let. Hráč, který začal v tehdejším Poldi Kladno se přes Duklu dostal právě do Slavie, kterou jako kapitán dovedl k titulu mistra a do semifinále Poháru UEFA. V témže roce si s reprezentací zahrál v anglickém Wembley finále ME. 


Ve stejném týmu působil se Suchopárkem také Radek Bejbl, který dělal první fotbalové krůčky v jiné části kraje – v Nymburku. Odtud se přes dorost Mladé Boleslavi probojoval až do Slavie a stejným úspěchům jaké má Suchopárek. Zahrál si za španělský velkoklub Atletiko Madrid. Další slavné jména zasáhlo do slávistické historie trochu později. Střelec Stanislav Vlček pocházející z Divišova na Vlašimsku zařídil svými góly do sítě Ajaxu Slavii její jediný postup do základní části Ligy mistrů. 


Se středními Čechami jsou hodně spjatí i další členové slavné jedenáctky. Třeba útočník Pavel Kuka hrával za Votice, Jílové a Psáry a pracoval jako manažer pro ligovou Příbram. Marek Suchý si zase našel manželku v Knovízi u Slaného. 

A jak vypadá celá Novodobá hvězdná sestava sešívaných? 
Martin Vaniak - Jan Suchopárek, Marek Suchý, Simon Deli - Karel Poborský, Vladimír Šmicer, Radek Bejbl, Patrik Berger - Stanislav Vlček, Pavel Kuka, Milan Škoda.