Oba týmy půjdou do vzájemného střetnutí v naprosto rozdílných pozicích. Zatímco Sedlčany drží tři kola před koncem sezony třetí pozici a útočí na své dosavadní divizní maximum, Dobříš se nachází na dvanácté pozici, s pouhým jednobodovým náskokem na sestupovou čtrnáctou příčku. „Hrajeme na domácí půdě, navíc pro nás hovoří i postavení v tabulce, takže budeme chtít jednoznačně zvítězit. Na druhou stranu Dobříš hraje o všechno a určitě nám nedá nic zadarmo. Věřím ale, že se ukáže naše kvalita,“ říká sedlčanský asistent trenéra Vlastimil Zelenka.

Zbraně však neskládají ani na Dobříši. „ Pokud navážeme na naše výkony z posledních dvou zápasů, máme určitě šanci bodovat,“ tvrdí dobříšský trenér Martin Šrain.

Jak už to tak v derby zápasech bývá, střetnutí dvou velkých rivalů slibuje velmi zajímavou podívanou. Očekává se, že tradičně nebude chybět ani velké množství fanoušků z obou táborů. „Věřím, že fanoušci přijdou v hojném počtu, vytvoří skvělou atmosféru a uvidí kvalitní fotbal z obou stran,“ konstatuje Vlastimil Zelenka.

Jestli Sedlčany zvládnou roli favorita a přidělají Dobříši ještě větší záchranářské starosti, nebo hosté potvrdí zlepšenou formu z posledních zápasů a odvezou si tři body, ukáže až samotný zápas, jehož výkop je v neděli v 17:00 hodin. Pokud patříte mezi fotbalové fanoušky, neměli byste si duel rozhodně nechat ujít!