Na fotbalisty MFK Dobříš čeká v rámci osmého kola Fortuna Divize A utkání týmem SK Jankovem. Půjde o souboj sousedů v tabulce, které před tímto kolem dělí jeden jediný bod, ve prospěch MFK Dobříš, který se nachází na desáté příčce. 

V domácím prostředí budou chtít svěřenci trenérů Martina Šraina a Jiřího Rychlíka odčinit nejen debakl 5:0 z minulého kola v Rakovníku, ale také dvě předchozí těsné porážky s Klatovy a Aritmou Praha. 

Tým bude chtít určitě navázat na dva vítězné zápasy proti stejnému soupeři z minulé sezony a opět se přiblížit čelu tabulky.

Nebude to ale vůbec jednoduché. „Pro úspěch bude důležité, abychom se soustředili pouze na náš výkon a odvedli na hřišti maximum. Myslím však, že všichni hráči vědí, o co jde“, říká hrající asistent trenéra Jiří Rychlík.

Ten bude moci spolu s Martinem Šrainem počítat téměř s kompletním kádrem. Chybět bude pouze záložník Milan Krůta, který byl v minulém kole v Rakovníku, po dvou žlutých kartách, vyloučen. Dobříš by tak měla opět spoléhat na osu týmu tvořenou převážně hráči, kteří prošli mládežnickými výběry 1. FK Příbram brankáře Jana Šedivého, záložníka Jana Šraina nebo útočníka Štěpána Maryšku. Dále pak na zkušené hráče, z nichž někteří mají zkušenosti z ligových soutěží, jako Filip Dort nebo již zmíněný hrající asistent trenéra Jiří Rychlík. Tato osa týmu pak bude doplněna jako vždy talentovanými fotbalisty z vlastní líhně.

Hráči budou mít navíc v zádech dvanáctého hráče – vlastní fanoušky. Ti jistě zaplní celé hlediště na Městském fotbalovém stadionu a poženou hráče stejně jako v předchozích zápasech v cestě za vítězstvím a ukončením série tří zápasů bez bodového zisku.

„Diváci, kteří pravidelně chodí v hojném počtu, určitě vědí, že se snažíme hrát hezký fotbal a máme v týmu několik zajímavých ofenzivních nebo defenzivních hráčů. Proto bych je tímto způsobem rád pozval a věřím, že nás přijdou opět podpořit, doufá Jiří Rychlík.

Jak nakonec utkání dopadne, se dozvíme v zítra v podvečer. Výkop utkání MFK Dobříš – SK Jankov je naplánovaný na 16:00 hodin.

 

Karel Smetana