V duelu, který se hrál ve vysokém tempu a připomínal svou úrovní boj o mistrovské body potvrzoval domácí tým přeci jen svou větší kvalitu a více zkušenosti, které získal ve čtvrté nejvyšší fotbalové soutěži.

Přestože byla Dobříš po většinu první půle aktivnějším celkem, nedokázala svou převahu proti dobře bránícím hráčům Spartaku Příbram zúžitkovat.

Podobný průběh jako v prvních pětačtyřiceti minutách pokračoval i v úvodu druhé půle.

Tentokrát už se ale domácím podařilo spartakovskou tvrz překovat, když v 61. minutě centroval Maryška a míč zapadl netečován za záda hostujícího brankáře. Spartakovci poté přidali a vyrovnali hru. Od té doby se hrál hezký útočný fotbal, se šancemi na obou stranách.

Hostům se však nedařilo žádnou využít a tak v 78. minutě unikl Maryška a zvýšil na 2:0. Následně mohl zvýšit ještě Šebek, ale trefil pouze tyč.

Spartak se prosadil, až v nastaveném čase, kdy Mašek pohotovou střelou stanovil konečné skóre na 2:1. „Určitě jsme podali lepší výkon než v minulém zápase proti Rakovníku. Spartak hrál velmi dobře a myslím, že pro oba týmy se jednalo o velmi kvalitní prověrku,“ myslí si Štěpán Maryška.

Více než vstřelených branek si ale váží týmového úspěchu. „Za dva vstřelené góly jsem rád, ale mnohem důležitější je vítězství, kterého jsme dosáhli jako tým,“ řekl skromně hlavní hrdina utkání.

Dobříš – Spartak Příbram 2:1 (0:0). Branky: Maryška 2 – Mašek.