Fotbalisté Dobříše tahali od začátku za kratší konec provazu. Jako by je role favorita svazovala. Jejich hra byla plná nepřesností, čehož domácí hráči využili a zatlačili soupeře na vlastní polovině.

První příležitosti sice dokázal gólman Šedivý, ve spolupráci s obětavými obránce zlikvidovat, ale ve 22. minutě už byl krátký na střelu Bešty z pokutového kopu. Za dalších šest minut bylo ještě hůře. Strejček si pohrál s Pokorným a následně neměl problém překonat Šedivého podruhé. Dobříš se v první půli k ohrožení přeštické svatyně vůbec nedostala a mohla být ráda, že prohrávala pouze o dva góly. „První půle byla hrozná. Nebyly jsme schopni si přihrát a připravit si šanci,“ zhodnotil kriticky trenér Martin Šrain.

Je jasné, že o přestávce byl v hostující kabině pořádný vítr, ovšem na výkon to mělo vliv pouze v úvodu druhé půle. Maryška však své dvě příležitosti neproměnil a Přeštice opět převzaly herní iniciativu.
Šedivý se musel činit při střelách Ansumy, Blahoutka a Fialy, ale stále držel svůj tým ve hře o mistrovské body.

Teprve až v závěrečné čtvrthodině se hosté probrali z letargie a začali si vytvářet větší množství gólových šancí. Jan Šrain tu svou sice neproměnil, ale v 82. minutě se prosadil Martin Puchamjer a dal Dobříši naději. Jenže jak se ukázalo, bylo už příliš pozdě. Poslední náznak příležitosti měl kanonýr Maryška, který se dostal do kontaktu s domácím brankářem, ale rozhodčí souboj neposoudil jako penaltový a to bylo z dobříšské strany vše. „Ve druhé půli se náš výkon zlepšil, ale i tak jsem zklamaný,“ smutnil kouč Šrain.

Přeštice – MFK Dobříš 2:1 (2:0).

Branky: 22.Bešta, 28.Strejček – 82.Puchmajer.

MFK Dobříš: Šedivý – Procházka, Talůžek, Pokorný, Krůta (46. Patetl) – Junek (81. Semančík), M. Puchmajer, Masopust, V. Šrain, – J. Šrain, Maryška.