Domácí nastoupili bez svého ostrostřelce Štěpána Maryšky. Trenéři naopak dali v duelu příležitost několika hráčům širšího kádru. Po boku stálic základní sestavy Šedivého, Talůžka a Václava Šraina tak nastoupili Krmela, Weber nebo mladý Semančík.

Vstup do zápasu patřil hostům, kteří se již v první minutě ujali vedení. Následovala pasáž hry, ve které si oba týmy vypracovaly řadu šancí. Jedinou však dokázal proměnit domácí Krůta, který vyrovnal a určil zároveň poločasové skóre.

Když už to vypadalo, že se soupeři rozejdou smírně (což by asi bylo spravedlivé), přidali hosté v nastaveném čase čtvrtý gól a rozhodli o svém vítězství.

„Střetli jsme se s kvalitním soupeřem, a přestože nastoupilo několik hráčů širšího kádru, odehráli jsme dobrý zápas. Je škoda, že jsme neudrželi remízu, která by utkání slušela více,“ řekl po utkání dobříšský záložník Václav Šrain.

V následujícím přípravném zápase nastoupí hráči MFK Dobříš opět doma. V sobotu 17. února od 14:00 hodin se střetnou s Podlesím, které je účastníkem I. A třídy.

MFK Dobříš – Sokol Hostouň 3:4 (1:1). Branky: Krůta, Talůžek, Masopust – Hájek 2, Motlík, Gajecký.
MFK Dobříš: Šedivý – Procházka, Talůžek, Weber V., Krůta – Krmela, Masopust, Liška J., Šrain V, – Semančík, Junek.
Střídali: Zbíral, Horáček.