Sedlčanští fotbalisté začali zápas velmi nešťastně, když hned v úplném úvodu zahrál Repetný zbytečně rukou v pokutovém území a rozhodčí odpískal pokutový kop. Ten ve 4. minutě proměnil bezpečně Jan Šrain a poslal Dobříš do vedení.

Domácí to povzbudilo, převzali iniciativu a vytvářeli si další šance, které ale prozatím zůstaly bez využití. Hosté postupně hru vyrovnali, ale dobříšská obrana byla neprostupná a pokryla všechny náznaky šancí. Ve 24. minutě ale prošel do „šestnáctky“ dobříšský Matějka, přihrál Krůtovi a bylo to 2:0.

Vzápětí mohl snížit Kdolský, ale jeho přímý volný kop skončil pouze na břevně Šedivého branky. Závěrečné minuty prvního dějství již příliš vzrušení nenabídly a domácí tak šli do kabin s dvougólovým vedením.

Po změně stran Sedlčany přitlačily a snažily se s výsledkem něco udělat. Šedivý však střelu Soldáta nohou vyrazil a únik Repetného zastavil včas Masopust. Dobříš spoléhala na rychlé protiútoky a po jednom z nich se blýskl hostující gólman Capouch, když vyrazil střelu Václava Šraina. Hosté si ještě do konce duelu vytvořili dvě velké příležitosti, které ovšem Senft ani Sirotek nevyužily.

Poslední šanci zápasu měl domácí Maryška, kterého ale vychytal Capouch. Přesto si už dobříšští hráči závěr střetnutí pohlídali a poprvé si v divizním derby připsali vítězství po výsledku 2:0. „Jsem spokojen s přístupem hráčů k zápasu. Předvedli jsme podobný výkon jako v minulém zápase s Hořovickem. Chceme klukům spolu s Martinem Šrainem říct, že je nutné pokračovat v podobném duchu i nadále. Co nás tížilo před tím, bylo sebeuspokojení s postavením v tabulce. Ta je vyrovnaná a dva vítězné nebo prohrané zápasy se okamžitě projeví. Nyní máme stejně bodů jako v loňském podzimu, ale chceme ještě nějaké přidat,“ zhodnotil utkání trenér Dobříše Jiří Rychlík.

Dobříš: Šedivý – Procházka, Talůžek, Rychlík, Pokorný – Masopust (82. Junek), Liška, V. Šrain, Krůta (89.Semančík) – Matějka (67.Maryška), J.Šrain.

Sedlčany: Capouch – Repetný, Brotánek, Lípa, Hofman – Soldát, Kdolský, Dvořák(73.Haas), Sirotek(73.Hájek) – Němec (73.Kvěch), Senft.
Branky: 4. J. Šrain pen., 24. Krůta Rozhodčí: Hodek.