Trenér Martin Šrain se až na jednu výjimku, která se týkala změny v útoku, kde vedle kanonýra Štěpána Maryšky nastoupil Martin Puchmajer, jenž nahradil Ondřeje Matějku, řídil heslem, že vítězná sestava se nemění. Jak ukázal průběh střetnutí, jednalo se o správné rozhodnutí.

Přestože první poločas nenabídl příliš fotbalové krásy, Dobříš v něm byla o něco lepším týmem a položila základ k pozdějšímu úspěchu. „Zápas byl pro nás velmi důležitý, protože jsme potřebovali zvítězit. Možná se na nás podepsala lehká nervozita a proto se nám příliš nedařilo v kombinaci. Bylo to tak spíše o nakopávání a osobních soubojích,“ myslí si Štěpán Maryška.

Právě on od začátku nejvíce zatápěl hostující obraně, která však zprvu odolávala. Dobříš si tak v 18. minutě pomohla standardní situací. Po Maryškově rohu se ve vápně nejlépe zorientoval Junek a otevřel skóre.

Domácí se poté snažili o navýšení náskoku, ale jejich snaha dlouho nevedla k úspěchu. Podobně to vypadalo i na druhé straně, kde si Hořovicko nevypracovalo žádnou vyloženou šanci a ostatními náznaky si domácí obrana poradila.

Když už to vypadalo, že se do kabin půjde za stavu 1:0, pomohli si dobříšští hráči dalším rohovým kopem. Tentokrát ho rozehrál Václav Šrain, který přesně našel halvu Maryšky, který ve 44. minutě vstřelil důležitý druhý gól. „Vašek mě pěkně našel. Já se dokázal odpoutat od obránce a podařilo se mi míč usměrnit do sítě,“ popsal akci Maryška.

Podle jeho slov se jednalo o klíčový moment zápasu. „Byl to gól do šatny, který nám výrazně pomohl, naopak soupeře to vždycky srazí dolů. Na druhou stranu jsme věděli, že musíme být stále koncentrovaní, hrát pořád stejně a nic nepodcenit,“ dodal.

Po přestávce šla hra obou týmů nahoru a Hořovicko mohlo hned v úvodu snížit, jenže Šubert v dobré pozici nezamířil přesně. Pro Dobříš se jednalo o dostatečné varování a opět vzala otěže do svých rukou. Zakončením Junka a Maryšky však kousek chyběl. V 73. minutě ale zahrál hostující obránce rukou ve vápně, Jan Šrain poslal z nařízené penalty míč do šibenice a zvýšil na 3:0. O tři minuty později se do míče krásně opřel střídající Šebek a čtvrtým gólem definitivně rozhodl.

Osm minut před koncem sice zahrál rukou v pokutovém území i domácí Horáček, což potrestal Mojdl, ale jednalo se pouze o kosmetickou úpravu skóre. „Tři body jsou důležité, ale situace v tabulce je stále velmi vyrovnaná. Musíme zvládnout i nadcházející těžké derby v Sedlčanech,“ zakončil Štěpán Maryška.

MFK Dobříš – Hořovicko 4:1 (2:0) Branky: 18. Junek 44. Maryška, 73. J. Šrain (pen.), 76. Šebek – 82. Mojdl (pen.).
MFK Dobříš: Jechort – Horáček, Talůžek, Procházka, Krůta (63. Pokorný) – Junek (69. Šebek), Masopust (80. Semančík) J. Šrain, V. Šrain – Puchmajer (78. Karas), Maryška.