V Dobříši uloupil postup Písek, kterému na výhru 2:0 stačila i z poloviny obměněná jedenáctka v porovnání s víkendovým vstupním utkání ve třetí lize. Na zhuštěnou obranu domácích nejdříve vyzrál ve 34. minutě kapitán Valenta a po přestávce přidal pojistku Petřík.

Ještě výraznějšímu rozdílu ve skóre zamezil brankář Vančát, který autorovi úvodní branky zlikvidoval pokutový kop. Domácí hnaní více než čtyřmi stovkami diváků si výraznější šanci nevypracovali.

„Utkání jsme zvládli, jsme spokojení,“ těšilo trenéra hostů Milana Nouska. „V držení míče jsme byli v některých pasážích hodně dominantní. Domácí bránili v bloku ve dvou řadách. Snažili jsme se je zdolat kombinační hrou, měněním pozic a různým prolínáním hráčů, aby se vytvořil prostor pro přihrávku nebo centr," charakterizoval dění na hřišti.

Předseda domácího klubu Martin Hemr, který spolu s Janem Karasem zaskočil za hlavního kouče Filipa Dorta (na dovolené), souhlasil, že se celkově projevila odlišná připravenost hráčů na obou stranách.

Také domácí ovšem šetřili nejméně čtyři hráče základní sestavy na sobotní utkání v divizi. „Chtěli jsme dát možnost i náhradníkům, kteří nenastupují pravidelně v mistrácích,“ objasnil Hemr.

Mrzelo jej, že v prvním poločase tým působil až zbytečně ustrašeným dojmem. „Zalezli jsme hodně hluboko před vlastní vápno. Ve druhém už se to po vystřídání trochu zlepšilo a byli jsme aktivnější. Bohužel jsem se nedokázali prosadit ani z našich dvou pološancí, a proto jsme prohráli.“

Co domácí činovníky bezesporu opět potěšilo, byla skvělá divácká kulisa čítající podle oficiálního zápisu 460 platících. „Není to u nás nic až tak nenormálního. Na derby a podobně významná utkání u nás fanoušci chodí,“ připomněl šéf MFK čtyřcifernou návštěvu na předloňský pohár s Libercem. „Jsme rádi, že chodí, a my je můžeme něčím potěšit. Doufám, že budou v tak hojném počtu chodit i dál,“ vyslovil přání.

Sedlčany si notně zastřílely v předkole, když Novou Včelnici vyprovodily desítkou, proti Táborsku už hráči Tatranu vyšli naprázdno. Soupeř z jihu Čech udeřil v závěrečné půlhodině hned čtyřikrát.

„Tatran předvedl dobrý výkon a byl Táborsku do šedesáté minuty vyrovnaným soupeřem. Za předvedený výkon si hráči určitě zaslouží pochvalu – největší Dřevojan a fanoušci, kteří povzbuzovali do posledního hvizdu a doprovodili hráče do kabin potleskem a skandováním,“ hodnotili poražení zápas na svém webu.

Podle trenéra Táborska Miloslava Brožka se jednalo o typicky pohárové utkání. „Hrálo se na menším hřišti proti namotivovaným domácím. Tím, jak jsme v prvním poločase zahodili šance, domácí tým narostl. Měli jsme ve hře úseky, kdy nám kombinace vázla, ale měli jsme i úseky, kdy jsme předváděli fotbalovější věci. S výkonem v první půli jsem nebyl spokojen. Něco jsme si k tomu řekli a náš druhý poločas už vyzněl lépe. Je vidět, že nás ještě čeká spousta práce zejména při komunikaci na hřišti. Také jsme si vyzkoušeli, jaké to je hrát do plných, což nám moc nesvědčí, nemáme na to vhodné typy hráčů. První gól vše odšpuntoval a pak jsme dominovali. Splnili jsme povinnost, postoupili jsme, za což jsem rád.“

O víkendu čeká oba divizní celky druhé kolo dlouhodobé soutěže. Sedlčany hostí v neděli od 17 hodin ve středočeském derby Hořovicko, Dobříš se představí na půdě pražské Aritmy, s níž se potkávala i ve skupině A.