Dobříš přijížděla do Králova Dvora v pozici papírového favorita, ale zlepšené výkony domácího celku v jarní části sezony naznačovaly, že svěřence trenéra Karla Kadlece nečeká nic jednoduchého. „Věděli jsme, že soupeř na jaře porazil například béčko Sedlčan, takže jsme nechtěli nic podcenit. Přesto jsme chtěli získat tři body,“ řekl Lukáš Mann, jeden z pozdějších hrdinů zápasu.

Domácí se však rozhodli, že svou kůži nedají lacino a dlouhou dobu drželi s favoritem krok. Dobříšské ofenzivě se nedařilo překonat soupeřovu obrannou tvrz a po bezbrankovém poločase se její hráči trápili i v úvodu druhé půle.

Trenér Kadlec však měl šťastnou ruku, když ukázal právě na útočníka Lukáše Manna, kterého poslal v 59. minutě, jako střídajícího hráče, na plac. Dvaadvacetiletému kanonýrovi totiž stačilo pouhých devět minut na hřišti k tomu, aby odčaroval kouzlo domácí defenzivy a poprvé v zápase rozvlnil královodvorskou síť.

Mannova branka dodala týmu klid a větší herní jistotu. Hráči si poctivě hlídali jednobrankový náskok, který ještě sedm minut před koncem navýšil Junek, čímž definitivně rozhodl zisku tří bodů. „Potvrdilo se, že to bude těžký zápas. Jsme rádi, že jsme ho nakonec zlomili na svou stranu a máme výhru, která nás posunula zpět na první místo,“ řekl Lukáš Mann.

Králův Dvůr B – MFK Dobříš B 0:2 (0:0). Branky: 68. Mann, 83. Junek.