Dres Rudolfa Skácela se vydražil za 10 000 Kč a kopačky Tomáše Zápotočného za 2 000 Kč. Aukce probíhala na podporu dětského oddělení Oblastní nemocnice v Příbrami a její výtěžek činil po příspěvku příbramského klubu celkem 30 000 Kč.

„Chtěl bych všem poděkovat. Jsem nadšený, že lidé jsou ochotni darovat takové částky. Není pravidlem, aby někdo dal za příbramský dres 10 000 Kč,“ uvedl ředitel klubu Jan Starka.

„Rád bych za 1. FK Příbram poděkoval všem lidem, kteří se aukce zúčastnili, protože každý pomohl zvýšit cenu a pro nemocné děti se proto vybralo více peněz, připojil se marketingový manažer Tomáš Větrovský.

A jaké pocity zažívali po předání cenných artefaktů jejich noví majitelé? „Aukce probíhala na podporu dobré věci a já jsem chtěl pomoci. Proto jsem se rozhodl, že se zúčastním. Zkusil jsem to a uspěl jsem, nikdo mě nepřehodil. Jsem moc rád. Kopačky dám nejspíše synovi, který zde nastupuje za přípravku. Asi si je vystaví,“ říká Ladislav Černý, úspěšný dražitel kopaček Tomáše Zápotočného.

Nejednalo se o jeho první úspěšnou aukci pořádanou klubem 1. FK Příbram. „Jedné aukce jsem se už zúčastnil a podařilo se mi vydražit kopačky Antonína Baráka,“ dodává Černý.

Do aukcí se pravidelně zapojuje i vítěz souboje o dres Rudolfa Skácela Jiří Hriagyel. „Mám rád fotbal a sport obecně. Aktivně se věnuji například plavání, běhání, cyklistice nebo adrenalinovým sportům. Aukce jsem se zúčastnil, protože si myslím, že sport se musí více podporovat. Navíc výtěžek půjde na dobrou věc, což byl jeden z dalších důležitých aspektů,“ zdůvodnil Hriagyel.

Není to poprvé, ani naposledy, co se zástupci příbramského klubu rozhodli pomoci dětem z Oblastní nemocnice. „Když můžeme podat pomocnou ruku, velmi rádi ji poskytneme. Dětem jsme se snažili již před koncem loňského roku zpříjemnit čas před Vánoci návštěvou a předáním dárků. Nyní poputuje na oddělení další velmi pěkná částka, která věřím, že opět pomůže, prostředí například vylepšit nebo zkulturnit. Jak však oddělení naloží s prostředky teprve uvidíme, necháme se překvapit,“ těší se Jan Starka.

Na další aukci o zajímavé věci z příbramské kabiny se fanoušci mohou těšit v jarní části sezony a její výtěžek půjde opět na dobročinné účely. „S potěšením mohu prozradit, že během jarní části sezóny chystáme další podobnou aukci. Pomáhat lidem, kteří pomoc potřebují, je správný směr, kterému se chceme věnovat co nejčastěji,“ slibuje nejen fanouškům Tomáš Větrovský.