Souhrnný trest se skládá ze dvou částí, za každý z obou přečinů etická komise odebrala Příbramským dva body. Rozhodnutí Sborů rozhodců je neveřejné, podle informací ČTK klub od Litavky nezaplatil dvěma bývalým hráčům dluhy.

"Rozhodnutí ještě není definitivní a pravomocné, podáváme odvolání. Zatím k tomu další komentáře dávat nebudeme. Bude to v kompetenci odvolací komise," uvedl Brož.

Příbram po podzimní části figuruje na čtvrtém místě druholigové tabulky se stejným bodovým ziskem jako třetí Táborsko, které drží druhou z příček znamenajících účast v baráži o nejvyšší soutěž. Na lídra z Vyškova ztrácejí Středočeši po 16 kolech osm bodů. Po odečtu bodů by klesli na osmou pozici.

Etická komise na úřední desce na webu FAČR ve svém čtvrtečním rozhodnutí uvedla, že trest pro klub připadne nejúspěšnějšímu družstvu v kategorii mužů, tedy druholigovému celku Středočechů.

Příbramští s finančními problémy zápolí už nějakou dobu. V lednu hráči kvůli chybějícím výplatám nenastoupili k utkání v rámci zimní přípravy. Navzdory napjaté finanční situaci celek od Litavky obsadil v minulé druholigové sezoně třetí místo a v baráži bojoval o návrat do nejvyšší soutěže, proti Pardubicím však neuspěl.


Načítám tabulku ...