Sobota bude v Dobříši plný oslav. Už od dopoledne dojde na souboje mládežnických kategorií. Vedle toho bude pro děti připraven animační program, skákací hrady nebo opičí dráha. O zábavu na víkendový den mají postaráno.

Vrchol celého programu přijde až s pozdním odpolednem. Stará garda Dobříše se postaví proti týmu známých osobností Real Top Praha. V jejich dresu přislíbily účast i fotbalové ikony minulosti Jan Koller nebo Vladimír Šmicer. Celá akce bude věnována na charitu dvou dětí, které mají zdravotní problémy. „Chceme jim pomoci nějakou finanční částkou. Výtěžek bude věnován na jejich podporu,“ upřesňuje jeden z organizátorů Martin Hemr. Pořadatelé by rádi vybrali okolo 50 až 60 tisíc korun. Když ale bude konečná cifra vyšší, nikdo se zlobit nebude.

Kapitán Dobříše Robert Talůžek
Na noze měl výhru. Měl jsem vystřelit placírkou, káral se Talůžek po houslích

Dobříšský fotbal oslaví o víkendu 100 let.Dobříšský fotbal oslaví o víkendu 100 let.Zdroj: MFK DobříšOrganizátoři nezaháleli a pozvánku na oslavu 100 let dobříšského fotbalu dostali i lidé z vedení fotbalové asociace, Středočeského kraje či okresního svazu. Catering obstarají dobříšské restaurace ze zámku a U tří statkářů. Večerní program obstará Karel Čihák se skupinou a v nočních hodinách proběhne diskotéka. „Chtěli jsme, aby celou akci dělali lidé z Dobříše, aby to byla jejich oslava a vystupovali lidé z města. Když přijedou z okolí, tak budeme jedině rádi,“ vysvětluje další z pořadatelského týmu Martin Liška.

Celá akce nemá jen charitativní podkres, ale má spojit všechny obyvatele Dobříše. „My to tak bereme, jsme malé město. Je tady 8,5 tisíce lidí. Chceme, aby jich přišlo co nejvíc,“ říká Hemr. „Vystupujeme celou dobu tak, že chceme Dobříš stmelovat,“ dodává Liška. Dorazit tak mají nejen fotbalisté či týmy z vesnic a okolí, ale třeba i hokejisté nebo florbalisté. Vstupné na tuto akci bude 150 korun za osobu. Děti mají vstup zdarma.

Adam Hložek po letech končí ve Spartě.
Hložkův přestup rozjásal místní. Sparta je jalová, zaznělo doma v Ivančicích