„Celý týden jsme se těšili na měření sil s mančaftem, který je momentálně asi nejlepší v soutěži. Na našich hráčích byla vidět koncentrace, chuť a odhodlání,“ konstatoval Marek Zárybnický.

Jenže hned ve 2. minutě dostaly příbramské plány první trhlinu. Obraně utekl Rejhon, jehož střelu ještě Solnař zlikvidoval, ale na dorážku Žáka už byl krátký.
Spartakovci však okamžitě zahájili snahu o vyrovnání a do konce poločasu byli mnohem aktivnější, než favorizovaný soupeř. Šanci Vaška ale kryl hostující gólman a zakončení Suchého, Matěje Rampy a Bábíčka jen prolétla okolo hostující branky. „Měli jsme více ze hry. Soupeř hrozil pouze jednou z brejku, ale Martin Solnař nás podržel,“ popsal Marek Zárybnický.

Podobně viděl první půli i jeho protějšek Pavel Šimáček. „Hra byla vyrovnaná a nám pomohl rychlý gól. Domácí nás zatlačili, ale my jsme naštěstí vše ustáli,“ podotkl hostující kouč.

Snaha domácích o vyrovnání neustala ani po přestávce a branka visela ve vzduchu. Ovšem i po dalších šancích Matěje Rampy, Voříška a Vaška byl gólový efekt bohužel stále stejný. „Těší mě, že jsme v této pasáži dokázali dostat tak kvalitní tým pod tlak,“ cenil si Zárybnický.

Téměř po hodině hry ale všechny snahy domácích zmařilo vyloučení Antonína Rampy, který musel po druhé žluté kartě do sprchy. Navíc než se domácí stačili rozkoukat a přeskupit řady, inkasovali během následujících sedmi minut dvě branky, o které se postarali Rejhon a Vacek. „Pak už bylo prakticky rozhodnuto a zápas se dohrával jen z povinnosti,“ myslí si Marek Zárybnický.

Hosté přidali v závěru ještě čtvrtou branku, když se podruhé prosadil Rejhon a Spartak tak i přes velmi dobrý výkon musel skousnout krutou porážku.

„Bohužel, vyloučení zasáhlo do zápasu až příliš a hosté si svou nespornou kvalitou početní převahu pohlídali. Nás může těšit, že do vyloučení jsme byli více než vyrovnaným soupeřem. V závěru první a v deseti minutách druhé půle jsme měli i několik možností na vyrovnání. Věříme, že nás porážka nijak výrazně neovlivní a budeme nadále dělat soupeřům starosti,“ zhodnotil kouč Marek Zárybnický.

Vyloučení označil ve svém hodnocení za klíčový moment i kouč hostů. „Pomohlo nám. Do té doby byl zápas vyrovnaný a otevřený. Následně jsme již na hřišti dominovali a přidali další tři góly,“ řekl Pavel Šimáček.

SK Spartak Příbram – SK Posázavan Poříčí nad Sázavou 0:4 (0:1).

Branky: 59. a 83. Rejhon, 2. Žák, 66. Vacek.

Spartak Příbram: Solnař – Klemš (15. Červeňák), Krejča, Suchý, Machač (60. Šváb) – Ševr, M. Rampa. A. Rampa – Voříšek (72. Hájek), Bábíček (75. Matějka), Vašek (70. Hančár).