Vzhledem k náročnému programu udělal kouč Josef Csaplár opět několik změn. Do sestavy se vrátili Grajciar, Ayong a po karetním trestu také Průcha. Příbramský lodivod zároveň očekával, že cesta k potřebným třem bodům nebude vůbec snadná. „Hradec Králové v pátek ztratil a z tohoto pohledu se jednalo o hodně důležité utkání. Bylo ovšem jasné, že kvůli všem okolnostem a kvalitě soupeře, bude i velmi složité,“ řekl Csaplár.

Jeho slova se od úvodu naplňovala. Duel v prvním poločase nenabídl příliš pohledných akcí a vyložených šancí. Sokolov se spoléhal na dobře organizovanou defenzivu, kterou příbramští těžko překonávali. „Na hráčích se podepsala nervozita, která nám svazovala nohy. Naopak soupeř hrál úplně jinak, než obvykle a jeho výkon byl slušný,“ myslí si příbramský trenér.

Přesto se dokázali příbramští hráči prosadit. Ve 23. minutě sice ještě skončila Hlúpikova střela na břevně, ale osm minut před poločasem si na Grajciarův přímý kop naskočil Skácel a otevřel skóre. „Podobné zápasy standardky rozhodují a my jsme si dnes dokázali jednou pomoci. Spolupráce Grajciara se Skácelem funguje, oba už byli u několika našich gólů,“ pochválil zkušené borce Csaplár.

Po přestávce měla Příbram sice stálou herní převahu, ale nedokázala ji gólově zužitkovat. Sokolov si vypracoval příležitost až v nastaveném čase, ale Přeučilův přímý kop brankou rovněž neskončil. Příbram tak ubojovala těsnou výhru a ve středu v Opavě může slavit postup do nejvyšší soutěže. „Náš výkon nebyl ideální, ale přinesl důležité body,“ uzavřel Csaplár.

1. FK Příbram – Sokolov 1:0 (1:0). Branky: 37. Skácel
1. FK Příbram: Boháč – Skácel, Kodr, Tregler, Soldát – Grajciar (81. Antwi), Průcha – Hlúpik, Fantiš (54. Květ), Matoušek – Ayong (46. Slepička).